Będą pokazy fontann, koncerty plenerowe, żużlowe emocje i kino pod gwiazdami. Weekend w Lublinie zapowiada się niezwykle ciekawie, a to za sprawą licznych wydarzeń. Sprawdźcie, gdzie warto pójść i co zobaczyć od piątku (14 sierpnia) do niedzieli (16 sierpnia).

Dni motocyklowe

Na placu przed centrum handlowym SKENDE („mini tor” na terenach zielonych od strony sklepu MediaExpert) odbędą się Motocyklowe dni #NeverStopChallenging organizowane przez BMW Motorrad Best Auto oraz Motocyklowy Klub Sportowy Moto-Skecja. Przez dwa dni w godzinach 10-18 będzie można skorzystać tu z bezpłatnego szkolenia bezpiecznej jazdy. Ale to nie wszystko, bo uczestnicy będą mogli także bezpłatnie przejechać się najnowszymi modelami motocykli BMW. Podczas jednej sesji uczestnik wybrać może jeden z 7 motocykli. Aby skorzystać ze szkolenia oraz jazdy testowej, trzeba się wcześniej zapisać.

Filmowy weekend

W weekend (15-16 sierpnia) czeka nas filmowy weekend na placu Litewskim. Mieszkańcy obejrzą zapowiedzi największych lubelskich wydarzeń kulturalnych i sportowych oraz film w reżyserii Juliusza Machulskiego. Pokazy będą wyświetlane w sobotę (15 sierpnia) od godz. 20.00 do 22.00 (z przerwą na czas pokazów multimedialnych na fontannach) oraz w niedzielę od godz. 20.00 do 23.00. Będą to zapowiedzi imprez kulturalnych, takich jak: Jarmark Jagielloński (21-23 sierpnia), Inne Brzmienia (3-6 września), Carnaval Sztukmistrzów (18-20 września), Noc Kultury (9-11 października).

W niedzielę (16 sierpnia) o godz. 20.30 odbędzie się również bezpłatna projekcja filmu „Volta” kręconego w Lublinie w reż. Juliusza Machulskiego. W pokazie będzie mogło wziąć udział 120 osób, zaś widzowie obejrzą film na leżakach.

Koncert w Radiu Lublin

W piątek (14 sierpnia) o godzinie 19 w Radiu Lublin wystąpi Wojtek Kubiak. Koncert odbędzie się z udziałem publiczności. Bezpłatne wejściówki możecie zdobyć na antenie radia.

 

Żużlowe emocje

W piątek (14 sierpnia) w Paragrafie możecie wziąć udział w żużlowej strefie kibica. O godzinie 20:30 Motor Lublin zmierzy się z zawodnikami Fogo Unii Leszno na domowym torze przy Z5. Stoliki możecie zarezerwować pod numerem telefonu: 81 536 78 78.

Odpust w skansenie

W sobotę (15 sierpnia) z okazji święta Matki Bożej Zielnej w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się tradycyjny odpust. Początek wydarzenia o godzinie 12. Będą liczni wystawcy i kiermasz i kramy. Będą również twórcy ludowi, rękodzielnicy, rzemieślnicy, sprzedawcy dewocjonaliów oraz handlarze ze stoiskami gastronomicznymi. Odpust potrwa do godziny 17.

Zmysły Ogrodu Saskiego

W niedzielę (16 sierpnia) w przestrzeni Ogrodu Saskiego w Lublinie odbędzie się kolejna, bo już trzecia edycja Zmysłów Ogrodu Saskiego. Tegoroczna edycja będzie się opierała przede wszystkim na koncertach fortepianowych w plenerze, galerii sztuki i spacerach tematycznych. Początek o godzinie 11.

Szczegółowy program znajdziecie tutaj

Spektakl w skansenie

W niedzielę (16 sierpnia) w malowniczych przestrzeniach Muzeum Wsi Lubelskiej zobaczymy spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego. Kot w Butach, bo taki jego tytuł, jest skierowany do publiczności w każdym wieku i rozpocznie się o godzinie 11.

Bilety kupicie przed wydarzeniem w cenie 48 zł (bilet normalny) oraz 39 zł (bilet ulgowy). W kasie Muzeum Wsi Lubelskiej za bilety będzie możliwość płatności jedynie gotówką. Bilety upoważniają do wejścia na spektakl, a także całodniowego pobytu w skansenie.

Koncerty w muszli

W Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego w Lublinie możecie wziąć udział w spektaklu impro Poławiaczy Pereł i koncertach. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

Piątek (14 sierpnia), godz. 19: Slavic Jazz Underground

Sobota (15 sierpnia), godz. 16:00: Poławiacze Pereł

Sobota (15 sierpnia), godz. 20: Pani Bum robi szum

Kino pod gwiazdami

Kino znajduje się w Browarze Perła przy ul. Bernardyńskiej. Początek o godzinie 21. Wstęp wolny.

Repertuar

Piątek (14 sierpnia): Sztuka kochania (Cykl: Sex & Drugs & Rock’n’Roll)

Sobota (15 sierpnia): Miś (Cykl: A to Polska właśnie!)

Niedziela (16 sierpnia): Pan idealny (Cykl: Świat się śmieje)

Multimedialne pokazy fontanny

W piątek i sobotę warto wybrać się również na multimedialne pokazy fontanny na placu Litewskim. Oprócz tegorocznej nowości – Legendy o Czarciej Łapie, będzie można obejrzeć również prezentacje: Sen o Mieście i Wydarzenia Kulturalne. Początek o godzinie 21. Wstęp wolny.

Harmonogram

Piątek (14 sierpnia) – Czarcia Łapa, Sen o mieście

Sobota (15 sierpnia) – Czarcia Łapa, Wydarzenia Kulturalne

Atrakcje w Centrum Kultury

W licznych atrakcjach możecie wziąć również udział w Centrum Kultury w Lublinie. W piątek (14 sierpnia) w ramach Centralnego Placu Zabaw możecie wziąć udział w koncercie Jazzpospolita. Początek o godzinie 20:30.

Natomiast w sobotę (15 sierpnia) o godzinie 20:30 również w ramach Centralnego Placu Zabaw możecie posłuchać koncertu Alameda 5.

W niedzielę (16 sierpnia) zobaczymy film z muzyką na żywo. „Czuła Obserwacja” rozpocznie się o godzinie 20:30.

Weekend z historią

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na weekend z historią. W niedzielę (16 sierpnia) zaprasza więc na odkrywanie historii byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku z kartą zwiedzania. Zadaniem uczestników będzie  odszukanie haseł zamieszczonych na muzealnych wystawach oraz na szklanych tablicach tworzących ścieżkę historyczną Konzentrationslager Lublin 1941 – 1944. Uzupełnienie wszystkich brakujących haseł pozwoli na wykonanie ostatniego zadania, przygotowanego w Centrum Obsługi Zwiedzających – odszyfrowania ukrytego hasła.

Brain Damage Gallery

W tym miejscu możecie zobaczyć ciekawą wystawę. „We’re Open” to wystawa podczas której widzowie mają możliwość zobaczyć kilkadziesiąt prac różnych artystów reprezentujących odmienne style i podejścia artystyczne. Wśród zaproszonych znaleźli się: Ben Eine, Bezt, Blade King Of Graffiti, Bruce Davidson, Chazme, czy Zbiok Czajkowski. Wystawa czynna jest w piątek i sobotę od godziny 12 do 17.

Wystawa pasteli

Rozdroża Koloru to nowa wystawa w Galerii Sztuki „Wirydarz”, na której zobaczymy najnowsze pastele inspirowane pobytem we Francji Stasysa Eidrigeviciusa. Wystawiał w Stanach Zjednoczonych, Szwajcarii, Japonii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji, Niemczech i wielu innych krajach. Teraz przyszedł czas na Lublin. Wystawa zostanie z nami do 7 września. Wstęp wolny.

Jesteśmy Ludźmi”

„Jesteśmy ludźmi” to tytuł wystawy w Galerii Labirynt, na której możemy zobaczyć instalacje, obiekty, grafiki, a także fotografie przygotowane przez osoby z lubelskiego środowiska LGBT. Wystawę możecie zwiedzić w godzinach otwarcia galerii. Wstęp wolny.

Wystawa klocków Lego

W Skende Shopping Lublin można oglądać największą międzynarodową wystawę budowli z klocków Lego. Na wystawie zaprezentowane są figurki w skali 1:1, które przedstawiają znane postaci ze świata sportu, nauki, kultury, filmu i bajek. Najbardziej widowiskową rekonstrukcją z ponad 100 makiet ma 7-metrowy pojazd Batmana zbudowany z 900 tysięcy klocków. Batamobilowi towarzyszy wykonana w skali 1:1 figura inspirowana postacią Batmana. Bilety możecie nabyć w kasie przed wejściem na wystawę.

Atrakcje nad zalewem

Wybierając się nad Zalew Zemborzycki możecie skorzystać między innymi z wypożyczalni sprzętu rekreacyjnego. Dostępne są już rowery wodne, piłki, rowery górskie, a także kajaki i windsurfing. Wypożyczalnia sprzętu wodnego i rekreacyjnego znajduje się w pobliżu ośrodka Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim. Możecie z niej skorzystać od godziny 10 do 20.

Warto również skorzystać z nowej przestrzeni rekreacyjnej Playa Marina (ul. Krężnicka 6). Na najmłodszych czekają tam dmuchane zjeżdżalnie, a na tych nieco starszych kajaki i żaglówki.

A w regionie…

Puławska Giełda Staroci

W niedzielę (16 sierpnia) możecie wziąć udział w Puławskiej Giełdzie Staroci. Początek wydarzenia o godzinie 7. Wydarzenie odbywa się w każdą trzecią niedzielę miesiąca i gości na targowisku miejskim obok Tesco i Leroy Merlina. Wydarzenie potrwa do godziny 15. Każdy chętny będzie mógł nabyć stare monety, krzesła, płyty, meble, a także porcelanę i szklane figurki.

Fot. Dominika Polonis

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments