Weekend w Lublinie. Mecze, koncerty i pokazy lotnicze

0
679

Lato w mieście rusza pełną parą, a wraz z nim wiele wydarzeń, na które będziemy mogli się wybrać sami, z rodziną i znajomymi. W tym tygodniu czekają na nas pokazy lotnicze, spotkania wielbicieli psów, mecze i rodzinne festyny. Zobaczcie nasze weekendowe zestawienie lubelskich imprez.

Świdnik Air Show 2019

W ten weekend przygotujcie się na podbój lubelskiego nieba. W sobotę i niedzielę (8,9 czerwca) w Świdniku odbędą się pokazy akrobatyki powietrznej w wykonaniu wielkich lotniczych gwiazd. Organizatorzy przygotowali również szereg atrakcji, z których uczestnicy będą mogli skorzystać na ziemi. Na terenie imprezy zostanie zlokalizowana wystawa statyczna. Zobaczymy na niej 15 statków powietrznych, a wśród nich historyczne śmigłowce SM-1 i SM-2, a także m.in. śmigłowce Sokół, motoszybowce, szybowce i mniejsze samoloty.

Na festiwal lotniczy w Świdniku będzie można dotrzeć na kilka sposobów. Goście wydarzenia będą mieli do dyspozycji bezpłatną linię miejską, która będzie odjeżdżać z ul. Ruskiej, obok dworca PKS.

W tym roku publiczność może liczyć również na występy gwiazd muzycznych. Zaplanowano je na niedzielę od godziny 18.00. Na scenie zaprezentują się Organek, Ania Dąbrowska i Enej.

Rodzinny Festyn Zdrowotny

W sobotę, 8 czerwca, na placu przed Centrum Kultury w Lublinie odbędzie się Rodzinny Festyn Zdrowotny. Wydarzenie wpisuje się w VII Lubelskie Dni Promujące Zdrowie i rozpocznie się o godzinie 12.

Na uczestników czekają bezpłatne badania i porady specjalistów w dziedzinie medycyny i dietetyki, gry i zabawy dla dzieci, pokazy zumby, karate i wiele atrakcji z nagrodami.

Plenerowe Kino Perła

Już w piątek, 8 czerwca, rusza tegoroczna edycja Kina Perła. Do niedzieli wakacyjne kino pod chmurką dostarczy nam wielu emocji, a w repertuarze każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Projekcje w plenerowym kinie odbywają się od środy do niedzieli, zawsze około 21, po zachodzie słońca.

Piątek, 7.06 John Wick – thriller, CYKL: W więc wojna!

Sobota, 8.06 Ostatnia rodzina – biograficzny, CYKL: A to Polska właśnie!

Niedziela, 9.06 The Square – komedia, CYKL: Świat się śmieje

Lubelskie Dni Psa

W niedzielę, 9 czerwca, od godziny 11 w Radości na ul. Bernardyńskiej odbędzie się wydarzenie specjalnie dla miłośników psów i ich przyjaciół. Podczas spotkania odbędą się konsultacje dotyczące doboru odpowiednich akcesoriów dla psa, właściwej zabawy z psem i doboru odpowiednich zabawek, quiz wiedzy o psach, konsultacje dotyczące żywienia psa
i spacerowy savoir-vivre.

Mistrzostwa Polski w Akrobatyce Powietrznej

Centrum Spotkania Kultur zaprasza w sobotę, 8 czerwca, na podniebne mistrzostwa Polski. Podczas tego wydarzenia zostaną wyłonieni reprezentanci Polski na Mistrzostwa Europy oraz Mistrzostwa Świata w Akrobatyce Powietrznej w 2019 r. 
Pokazy konkursowe zostaną zaprezentowane przez uczestników w 4 konkurencjach: Pole Sport, Aerial Silks, Aerial Hoop, Aerial Cube.

Mistrzostwa Polski Pojazdów Zabytkowych

Miłośników motoryzacji zapraszamy od piątku do niedzieli na II rundę MP Pojazdów Zabytkowych. Organizatorzy przygotowali próby sportowe na torze Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy w Lublinie. Przepiękna trasa, atrakcje turystyczne oraz doświadczona ekipa organizatorów zapewni wszystkim mnóstwo pozytywnych wrażeń i sportowych emocji oraz doskonałą zabawę. Bazą rajdu będzie czterogwiazdkowy Hotel Ilan, zlokalizowany w centrum Lublina, zaledwie 800 m od Starego Miasta.

Pasje Ludzi Pozytywnie Zakręconych

W niedzielę (9 czerwca) na placu Litewskim odbędzie się kolejna, bo już dziesiąta edycja festynu, który jest organizowany pod hasłem: Pasje Ludzi Pozytywnie Zakręconych. W licznych atrakcjach wziąć udział możecie od godziny 11 do 16.

Przewidziano wiele atrakcji zarówno dla młodszych jak i dorosłych uczestników festynu. Żywe szachy, pokazy, grupy rekonstrukcji historycznych oraz prezentacje zabytkowych pojazdów. Festyn Pasje Ludzi Pozytywnie Zakręconych to coroczna impreza edukacyjna organizowana na placu Litewskim.

Mecz futbolu amerykańskiego Tytani Lublin – Hammers Łaziska Górne

W niedzielę 9 czerwca, o godz. 14.30 na Stadionie Lekkoatletycznym odbędą się sportowe zmagania lubelskiej amatorskiej drużyny Tytani Lublin. Oprócz rozgrywki na boisku przewidziano też występy cheerleaderek, animacje dla dzieci i zbiórki charytatywne. Wstęp na mecz kosztuje 10 zł.

8. kolejka PGEE: Speed Car Motor Lublin – Betard Sparta Wrocław

Już w piątek, 7 czerwca, o godz. 20.30 po przegranym meczu wyjazdowym czas na rewanż w Lublinie. W piątek Speed Car Motor Lublin podejmie na Z5 Betard Spartę Wrocław. Czy Darek Śledź wykorzysta znajomość Lubelskiego toru? Czy koziołki odrobią 4 punkty z Wrocławia i powalczą o punkt bonusowy? Dzieci do 100 cm wzrostu wchodzi za darmo na TG pod warunkiem usadowienia go na kolanach.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments