Weekend zbliża się wielkimi krokami. Dla wszystkich, którzy chcieliby odpocząć od codzienności przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych weekendowych wydarzeń w Lublinie. Nie sposób będzie się nudzić.

Sen o mieście

W sobotę i niedzielę (4 i 5 sierpnia) na dziedzińcu zamkowym zobaczymy widowisko teatralne „Sen o mieście”. Para młodych ludzi: ona – tańcząca na szarfie, on – chodzący po linie, w towarzystwie sztukmistrzów i innych artystów sztuki cyrkowej ukażą dramaty i upadki, chwile wielkiego szczęścia wyjęte z przeszłości naszego miasta. Bilety kosztują 2 zł, a widowisko rozpocznie się o 21.

Pokaz fontanny

 

Weekend to świetna okazja na spacer po lubelskim deptaku. Multimedialna fontanna na placu Litewskim w piątek (3 sierpnia) wyświetli pokaz „Anioły Lubelskie”, a w sobotę (4 sierpnia) dwa spektakle „Anioły Lubelskie” i „Sen o mieście”. Prezentacje rozpoczną się o godzinie 21.

Kino Perła

Seanse pod chmurką zapewni również Plenerowe Kino Perła. W piątek (3 sierpnia) zobaczymy „Blue Ruin”. Bezdomny Dwight powróci w rodzinne strony, żeby zemścić się na mordercy swoich rodziców. Sobota minie pod znakiem polskiej komedii o tym, jak się robi filmy, a w niedzielę „Party”. To film o przyjęciu z okazji awansu Janet w świecie brytyjskiej polityki, jej mąż jednak chce wykorzystać okazję do ogłoszenia wiadomości, która całkowicie zmieni przebieg spotkania.

Kino w Bramie

Kino w Bramie w piątek (3 sierpnia) zaprezentuje „10% dla mnie”, czyli komedię z lat 30. ubiegłego wieku o rodzinie, która odziedziczyła po ciotce z Ameryki spory majątek i jej perypetiach związanych we wkraczaniem ze wsi w wielki świat. W sobotę (4 sierpnia) film „Ignacy Loyola” o życiu i historii metamorfozy jednego z katolickich świętych. Filmy rozpoczną się o 21.

Wielkie Żydowskie Wesele

W niedzielę (5 sierpnia) restauracja Mandragora zaprasza na Nasze Wielkie Żydowskie Wesele. Start o godzinie 18. Będziecie mieli okazję poznać żydowską kulturę oraz uczestniczyć jako goście w tradycyjnych zaślubinach, które rozpoczną się korowodem spod Bramy Grodzkiej. Organizatorzy przygotowali konkursy, oprawę muzyczną i tłumaczenia wszystkich gestów wykonywanych przez młodą parę.

Festiwal Fresków

W niedzielę (5 sierpnia) o 11 w ramach Festiwalu Fresków wystąpi na Zamku Lubelskim Zespół Tańca Dawnego „Belriguardo”. Artyści zaprezentują historyczną żonglerkę flagami, pokaz tańca dawnego oraz pokaz mody późnego średniowiecza i renesansu .

Święto graffiti

W sobotę i niedzielę (4 i 5 sierpnia) XVII edycja Meeting Of Styles Polska, czyli prawdziwe międzynarodowe święto graffiti. Od godz. 10 impreza rozpocznie się przy ścianach oporowych obwodnicy przy ul. Solidarności w okolicach Ogrodu Botanicznego i Muzeum Wsi Lubelskiej.

Kino w Zwierzyńcu

W piątek (3 sierpnia) rusza 19. Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu. Przez 9 dni będzie można obejrzeć nowości kinowe, niszowe produkcje oraz stare filmy. Program został podzielony na cykle filmowe: „Być kobietą”, „W polskim obiektywie” oraz „Nocne kino”. Wydarzenie jest biletowane.

Most Kultury

Most Kultury zapewni w ten weekend moc atrakcji. W sobotę (4 sierpnia) o godz. 11.30 „Sztuka w pralce”, czyli zajęcia dzieci w wieku 6-12 lat, które poznają podczas warsztatów sztukę malarską. O godz. 12.30 „Gotowanie na dywanie” – warsztaty kulinarne dla całej rodziny. Wieczorem o godz. 20 Maciejowa Kapela zorganizuje potańcówkę do muzyki z dwudziestolecia międzywojennego, a o 23 zmiana klimatu muzycznego za sprawą „Chinaski All Night Long”, czyli dyskoteka przy muzyce disco, deep house i minimal wave. W niedzielę (5 sierpnia) o godz. 16 odbędą się „Warsztaty komiksowe”. Będzie wspólne rysowanie komiksu i tworzenie bohaterów lepszych od Supermana. A o 19 wystąpi lubelski zespół „Death Naturath”, który zagra mieszankę hard rocka, heavy metalu i stonera z elementami punk rocka.

Kiermasz w skansenie

Niedziela (5 sierpnia) w Muzeum Wsi Lubelskiej minie pod znakiem ziół i miodów. „Kiermasz ziołowo-miodowy” rozpocznie się o 10. Zobaczycie jak wykorzystać rośliny i miody w tradycyjnej medycynie, kosmetyce oraz kuchni.

Święto pszczół

W Ogrodzie Botanicznym w niedzielę (5 sierpnia) odbędą się obchody „Święta Pszczół”. Nie zabraknie atrakcji. Będą pszczele łamigłówki, kiermasz pszczelich produktów, spacer z przewodnikiem „Rośliny miododajne” i warsztaty plastyczne. Start o godzinie 11.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments