Weekend w mieście nie musi być nudny. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najciekawszych weekendowych wydarzeń w Lublinie.

Fotospacer z psami

W sobotę (25 sierpnia) w Parku Ludowym odbędzie się Fotospacer z psami. Akcja specjalnie dla miłośników czworonożnych przyjaciół. Zabierzcie swojego pupila i aparat. Pamiętajcie, że każdy piesek powinien być na smyczy, a właściciele powinni sprzątać po swoim zwierzaku.

Zmysły Ogrodu Saskiego

25 i 26 sierpnia Park Saski zamieni się galerię sztuki. Organizowane tam jest otwarte wydarzenie kulturalne. Będzie okazja uczestniczyć w warsztatach artystycznych i kulinarnych, obejrzeć wystawy fotograficzne i rzeźbiarskie, wspólnie ćwiczyć jogę oraz uczestniczyć w różnorodnych koncertach. Zostały przewidziane atrakcje dla całych rodzin.

NightSkating Lublin

W sobotę (25 sierpnia) o godz. 19 będzie też okazja uczestniczyć w NightSkating Lublin V 2018, podczas którego miłośnicy jazdy na kółkach napędzanych siłą własnych mięśni, czyli rolkach, wrotkach, deskorolkach, hulajnogach i rowerach będą mogli wspólnie przejechać ulicami Lublina. Przejazdowi będzie towarzyszyć świetna muzyka w stylu lat ’80. Spotkanie rozpocznie się na parkingu przy CH E. Leclerc ul. Zana 19. Wydarzeniu będzie towarzyszyć zbiórka na Schronisko w Krzesimowie.

Dino Expo

W sobotę (25 sierpnia) w hali Targów Lublin zostanie otwarta Lublin Dino Expo, czyli podróżnicza wystawa dinozaurów i żywych pająków. Na ich miłośników czekają filmy dokumentalne, żywe wystawy, jazdy na dinozaurach i ciekawostki z życia gadów. Start o godz. 11.

Potańcówka w skansenie

Muzeum Wsi Lubelskiej szykuje moc weekendowych atrakcji. W sobotę (25 sierpnia) o godz. 19 będzie okazja wziąć udział w Potańcówce w skansenie. Gwarantowana świetna zabawa pod gołym niebem w klimatach przedwojennej prowincji i rytm dawnych szlagierów.

Niedziela z lnem

W niedzielę (26 sierpnia) skansen organizuje „Niedzielę z lnem”. Od godz. 12 będzie można uczestniczyć w żniwach lnianych, nauce mielenia, cierlenia, kręcenia powrozów i snucia lnianych nici. Wystąpi też ludowy teatr amatorski. Dla najmłodszych będzie zorganizowany lniany plac zabaw z lnianymi rzutkami, konkurencjami z wędkami o lnianych żyłkach i grami zręcznościowymi.

Śladami Prusa

W niedzielę (26 sierpnia) będzie tez okazja udać się na spacer śladami Bolesława Prusa. Zwiedzicie kościół pod wezwanie Świętego Ducha, w którym wziął ślub z Oktawią Trembińską, kamienicę Jana Mincla przy Krakowskim Przedmieściu 6 i wiele innych miejsc, które znalazły się w jego twórczości. Uczestnicy otrzymają reprint XIX-wiecznej mapki miasta, zdjęcia z epoki i notatki o Prusie. Wycieczka rozpocznie się o godz. 11 sprzed Trybunału.

Pokaz fontanny

Multimedialna fontanna na placu Litewskim zaprezentuje w piątek (24 sierpnia) pokaz „Anioły Lubelskie” i „Sen o mieście”, a w sobotę (25 sierpnia) „Anioły Lubelskie”. Start prezentacji o godz. 21.

Kino Perła

Plenerowe Kino Perła zaprasza na seanse pod gołym niebem. Na ekranie w piątkowy wieczór zobaczymy „Zombie SS 2”. Bohater, który przeżył atak nazistowskich zombie budzi się w szpitalu i dowiaduje się, że przyszyto mu rękę jednego z nich. W sobotę polskie kino „Jesteś bogiem”. Film opowiada o trzech przyjaciołach Magiku, Rahimie i Fokusie z Paktofoniki, który nie podejrzewają jak ich muzyka zmienia oblicze polskiego hip-hopu. W niedzielę (26 sierpnia) będziemy mogli obejrzeć „Boską Florence”. Film o kobiecie, która mimo fatalnego głosu marzy o karierze śpiewaczki operowej. Mimo przeciwności brnie do celu.

Dni Świdnika

W sobotę i niedzielę warto też pojechać na Dni Świdnika i towarzyszący im XI Ogólnopolski Zlot Motocykli. Będą pokazy maszyn, koncerty i akcje prozdrowotne, podczas których będzie można oddać krew lub zarejestrować się w bazie dawców szpiku kostnego. Dla miłośników motoryzacji będą przygotowano pokazy zabytkowych aut, giełdę motoryzacyjną i symulator jazdy na jednym kole. Fani muzyki na żywo posłuchają przebojów Acid Drinkers, Golec uOrkestry, Łąki Łan i Happysad, a dzieci ucieszy pokaz fajerwerków.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments