Będą mecze siatkarskie, koszykarskie, a także wystawy i projekcje filmowe – weekend w Lublinie, choć online, zapowiada się niezwykle ciekawie. Sprawdźcie, w czym możecie wziąć udział.

Wirtualne kino CSK

Centrum Spotkania Kultur zaprasza do wirtualnego kina. Filmy można oglądać na plaftormie MOJEeKINO.pl. Blisko 100 różnorodnych filmów można oglądać w dowolnym miejscu i czasie.

Od piątku (15 stycznia) do niedzieli (17 stycznia) możemy zobaczyć również pokaz specjalny pt. Małe Szczęścia. Odbędzie się on każdego dnia o godzinie 9.

Wystawa „Wzory Lublina”

Na Facebooku w Centrum Spotkania Kultur możemy oglądać online wystawę „Wzory Lublina” Tomasza Smutka. Prezentuje ona kolekcję wzorów, inspirowanych detalami Lublina. Inspiracją do powstania wzorów były interesujące detale architektoniczne, sgrafitta, charakterystyczne rozmieszczenie okien bądź kolumn, znanych budynków Lublina.

Na zdjęciach możemy podziwiać takie obiekty jak budynek Centrum Spotkania Kultur, Biblioteka UMCS, nieistniejące Kino Kosmos, Gmach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Zamek Lubelski, Wieża Trynitarska, Stołówka Akademicka UMCS, Plac Litewski, Archikatedra Lubelska i kamienice Starego Miasta.

Wystawa pokonkursowa „Międzynarodowy Wschodni Salon Sztuki”

Tylko do piątku (22 stycznia) można zobaczyć wystawę Wschodniego Salonu Sztuki. Ich tradycja sięga czasów powstania lubelskiego oddziału Związku Polskich Artystów Plastyków w 1936 roku. Tegoroczny jubileuszowy 25. Wschodni Salon Sztuki został zorganizowany w nowej konkursowej formule. Prezentowane na wystawie dzieła reprezentują różnorodne tendencje, poszukiwania oraz wrażliwość artystyczną zarówno w zakresie formy jak i treści. Są przyczynkiem do pogłębionej refleksji na temat aktualnej sztuki i jej sytuacji w kontekście sztuki europejskiej oraz światowej.

Seryjni Poeci

Księgarnia Dosłowna zaprasza na kolejne spotkanie w ramach projektu Seryjni Poeci. Spotkamy się z Jackiem Podsiadło. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18 i poprowadzi je Rafał Rutkowski. Możecie wziąć w nim udział poprzez transmisję online, którą znajdziecie na profilu Dosłownej na Facebooku.

Pracownia Sztuczka

Pracownia Sztuczka przygotowała mikropremierę spektaklu „Brzydkie robaczątko”. Spektakl przygotował Teatr Witrynowy pracowni Sztuczka. Wydarzenie rozpocznie się na Facebooku pracowni o godzinie 12.

W spektaklu występuje Dariusz Jeż, muzykę przygotował Maciej Połynko, a tekst napisała Liza Szczęśliwa.

Moja krew-Twoja siła

W niedzielę (17 stycznia) w Chełmskim Domu Kultury odbędzie się koncert charytatywny online, na którym wystąpią lubelscy artyści, między innymi Łukasz Jemioła i Monika Kowalczyk. Początek wydarzenia o godzinie 18.

Celem koncertu jest zachęcanie do oddawania krwi i osocza. W trakcie spotkania odbędzie się również rozmowa z lekarzem Konradem Firlejem z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, który odpowie na pytania dotyczące koronawirusa, przebiegu choroby, a także metody leczenia osoczem. Usłyszymy również wypowiedzi ozdrowieńców, dawców i biorców osocza.

W czasie koncertu uruchomiona zostanie zbiórka pieniędzy, a zebrane środki trafią do Domu Pomocy Społecznej w Nowinach, którego podopieczni zostali bezpośrednio dotknięci pandemią. Koncert transmitowany będzie na Youtube oraz Facebooku Stowarzyszenia Tak Niewiele.

Mecz Startu Lublin

W sobotę (16 stycznia) o godzinie 13 na Facebooku AZS UMCS Lublin możecie zobaczyć transmisję z meczu AZS UMCS Start Lublin, którzy w Hali MOSiR zmierzą się z z AZS UJK Kielce. Transmisja z meczu jest bezpłatna.

Liga Siatkówki Kobiet

W sobotę (16 stycznia) o godzinie 17 siatkarki z AZS UMCS Lublin zmierzą się z drużyną TS Wisła Kraków. Będzie to mecz o utrzymanie naszych siatkarek po słabej pierwszej części tegorocznego sezonu. Transmisja z meczu jest bezpłatna i będzie dostępna na Facebooku AZS UMCS Lublin.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments