Festiwal Kultury Żydowskiej, pokazy fontann, kino plenerowe, a także targi wina i wystawy – sprawdziliśmy, na co warto się wybrać i co zobaczyć od piątku (12 sierpnia) do niedzieli (14 sierpnia) w Lublinie.

Lubliner Festival

Liczne koncerty z gwiazdami, warsztaty, wystawy – tak prezentuje się program 3 edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej – Lubliner Festival. W wydarzeniu będzie można wziąć udział do niedzieli (14 sierpnia). Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest bezpłatny.

Szczegółowy program imprezy znajdziecie tutaj

Kino Perła

W weekend można się też wybrać do plenerowego Kina Perła przy ul. Bernardyńskiej 15. Filmy rozpoczynają się o godzinie 21:00. Wstęp jest wolny.

Repertuar

Piątek (12 sierpnia) – Pianista, reż: Roman Polański, cykl: Make love, not war

Sobota (13 sierpnia) – Wszystkie nasze strachy, reż: Łukasz Ronduda / Łukasz Gutt, cykl: A to Polska właśnie

Niedziela (14 sierpnia) – Za jakie grzechy, dobry Boże!, reż: Philippe de Chauveron, cykl: Świat się śmieje

Święto młodzieży

AKTUALIZACJA – ZE WZGLĘDU NA POGODĘ WYDARZENIE PRZENIESIONE NA INNY TERMIN

W piątek (12 sierpnia) na terenach zielonych na placu Litewskim w godzinach od 15.00 do 19.00 na młodych mieszkańców miasta czeka wyjątkowe wydarzenie. Będzie to przestrzeń do zabawy i odpoczynku, a także możliwość zdobycia informacji o ścieżkach rozwoju, wyjazdach zagranicznych, wolontariacie czy działaniach planowanych w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży.

Chill&Charge na placu Litewskim, czyli strefa kreatywnego relaksu i informacji młodzieżowej, to kolejna inicjatywa w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży oraz okazja do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Młodzieży.

Na wydarzenie wstęp jest wolny.

Historie Ciała. Karolina Futyma

W Galerii Wystaw Czasowych na pierwszych piętrze CSK można zwiedzić wystawę pt. „Historie Ciała”. Przygotowała ją artystka Karolina Futyma. Wystawa otwarta jest od piątku (12 sierpnia) do niedzieli (14 sierpnia) od godziny 12:00 do 18:00.

Karolina Futyma w swoich pracach ukazuje relacje pomiędzy wnętrzem a zewnętrzem człowieka definiując to, co niewidoczne i pozawerbalne. Eksperymentując z kolorem i fakturą poszukuje stanu pomiędzy sztuką figuratywną a abstrakcją, dążąc jednocześnie do zachowania równowagi między ideą i jej wizualną reprezentacją.

Bilety można nabyć w cenie: normalny – 5 zł i ulgowy – 3 zł. Są one dostępne w kasie CSK i na stronie internetowej instytucji. W niedzielę wystawę można zwiedzić bezpłatnie.

Pokazy fontann

Ze względu na przypadający dzień wolny w poniedziałek (15 sierpnia) w ten weekend będziemy mogli zobaczyć pokazy multimedialne na fontannie na placu Litewskim od piątku do niedzieli. Początek o godzinie 21:00. Wstęp wolny.

Harmonogram

Piątek (12 sierpnia) – Historia Placu Litewskiego na wesoło, Unia Narodów

Sobota (13 sierpnia) – Czarcia Łapa, Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego + Sen o Mieście

Niedziela (14 sierpnia) – Wieniawski IMPRO, Symfonia Nauki

Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny

Z powodu pogody wydarzenie zostało odwołane

W piątek (12 sierpnia) w Muzeum Wsi Lubelskiej przy zagrodzie z Teodorówki (sektor Roztocze) odbędzie się koncert uczestników III edycji Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „World Wide 2022”. Początek wydarzenia o godzinie 16:00.

Uczestnikami tegorocznej edycji Festiwalu będą tancerze i wokaliści pochodzący z siedmiu państw: Polski, Kolumbii, Burundi, Indii, Ukrainy, Turcji i Bułgarii. W programie przewidziano między innymi bezpłatne warsztaty dla dzieci z ludowego rzemiosła artystycznego, festiwalowe kino, jarmark etniczny czy koncerty – w tym koncert w Muzeum Wsi Lubelskiej.

Na wydarzenie wstęp jest wolny, bo w piątek (12 sierpnia) przypada dzień bezpłatnego wstępu do Muzeum Wsi Lubelskiej.

Board Mania w CSK

Od soboty (13 sierpnia) do 25 sierpnia w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie trwać będzie jubileuszowa, bo już 10 edycja festiwalu Board Mania. Na najdłuższy w Polsce konwent poświęcony grom planszowym, karcianym, kościanym i bitewnym zaprasza lubelska Fundacja Rozwoju Umysłu.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Szczegółowy program imprezy znajdziecie tutaj

Summer Vibes

VIVO! Lublin z impetem wkroczyło w drugą połowę wakacji. W piątek (12 sierpnia) na tarasie widowiskowym VIVO! Lublin o godzinie 18:00 w ramach koncertu akustycznego, wystąpi Aleksandra Sochacka. Sochacka to wokalistka, trenerka wokalna oraz właścicielka szkoły Beautiful Voice w Łodzi. Artystka ma na swoim koncie występ na festiwalu Eurowizji w Rydze wraz z zespołem Ich Troje, udział w finale pierwszej edycji programu X Factor, a także wiele projektów muzycznych. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Festiwal wina

Od piątku (12 sierpnia) do niedzieli (14 sierpnia) w Centrum Spotkania Kultur trwać będzie kolejna edycja Festiwalu Wina w Lublinie. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00.

Przez cztery dni festiwalowe będziemy mogli zdegustować win ze światowych winnic, o których opowiedzą nam ich znawcy. Dodatkowo, będzie można je zakupić w ramach organizowanego w CSK kiermaszu wina.

Oprócz degustacji zaplanowano również interaktywne spotkania z winiarzami, wydarzenia kulturalne oraz kolacje degustacyjne w lubelskich restauracjach. Wstęp jest wolny.

Szczegółowy program imprezy znajdziecie tutaj

Warsztaty tworzenia bukietów

W niedzielę (14 sierpnia) w Ogrodzie Botanicznym UMCS odbędą się warsztaty z tworzenia bukietów zielnych. Wydarzenie związane jest ze zbliżającym się świętem Matki Boskiej Zielnej, przypadającym na poniedziałek (15 sierpnia).

Tradycja tworzenia bukietów zielnych jest głęboko zakorzeniona w polskiej kulturze ludowej. Przez wieki w pewne dni w roku ludzie święcili bukiety składające się z ziół, kwiatów i wszelkich płodów rolnych: zbóż, warzyw i owoców.

Niedzielne warsztaty z tworzenia bukietów zielnych są skierowane do osób dorosłych. Uczestnicy spotkają się przy wejściu do Ogrodu Botanicznego UMCS od ul. Willowej o godz. 15:00. Koszt udziału w warsztatach wynosi 10 zł. Opłatę należy wnieść w dniu wydarzenia w kasie ogrodu. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego chęć uczestnictwa w warsztatach należy zgłosić telefonicznie pod numerem telefonu: 81 743 49 00 do piątku (12 sierpnia) do godz. 12:00.

Spacer śladami Julii Hartwig

W niedzielę (14 sierpnia) będziemy mogli wziąć udział w spacerze śladami lubelskiej poetki Julii Hartwig. Spacer zorganizowany zostanie w 101. rocznicę urodzin poetki. Początek wydarzenia o godzinie 18:00 w Bramie Grodzkiej.

To już piąta edycja spaceru śladami Julii Hartwig po Lublinie. Nawiązuje do spaceru po naszym mieście z poetką, który odbył się w 2006 roku. Podczas wydarzenia uczestnicy odwiedzą miejsca związane z rodziną Hartwigów, podążą tropem poezji oraz fotografii.

Udział w spacerze jest bezpłatny.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments