Koncerty, pokazy multimedialne na fontannie multimedialnej, dobre jedzenie i klimatyczna potańcówka – tak zapowiada się najbliższy weekend w Lublinie.

Dźwięki Słów

Przez cały weekend od piątku (30 lipca) do niedzieli (1 sierpnia) możecie wziąć udział w wydarzeniach w ramach festiwalu Dźwięki Słów. Wydarzenia odbędą się zarówno w Centrum Kultury w Lublinie, jak i w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego.

Pełen program znajdziecie tutaj

Pokazy multimedialne

W piątek (30 lipca) i w sobotę (31 lipca) mieszkańcy mogą zobaczyć kolejne pokazy na fontannie na placu Litewskim. W ten weekend wyświetlony zostanie pokaz Unia Narodów, Anioły Lubelskie, Wydarzenia Kulturalne i Sen o Mieście. Wstęp wolny.

Repertuar

Piątek (30 lipca) – Unia Narodów, Anioły Lubelskie

Sobota (31 lipca) – Wydarzenia Kulturalne, Sen o Mieście

Białoruski Wolny Chór

W piątek (30 lipca) o godzinie 20 przed pomnikiem Unii Lubelskiej na placu Litewskim wystąpi w Lublinie Wolny Chór, który jest jednym z niepowtarzalnych fenomenów kulturowych związanych z protestami na Białorusi.

Wolny Chór dał nowe życie zapomnianym historycznym hymnom Białorusinów: „Pogoń”, „Marsz wojskowy” czy „Wszechmogący Boże”. Pieśni te budzą w ludziach poczucie godności i odwołują się do najlepszych tradycji patriotycznych. Wstęp wolny.

Wake Park

W sobotę (31 lipca) w Wake Parku nad Zalewem Zemborzyckim odbędą się pierwsze, amatorskie zawody Wake Show Lublin. Początek wydarzenia o godzinie 10. Jeśli nie znasz sportu jakim jest wakeboarding, możesz przyjść nad Zalew Zemborzycki i pokibicować zawodnikom w jednej z trzech kategorii: S.K.A.T.E. (W.A.K.E.) Pokaz Mistrzów Polski, Best of kicker lub Best of box. Wstęp wolny.

Foodie Weekend w Radości 

Klub Radość zaprasza lublinian na Foodie Weekend. Atrakcje dla mieszkańców przewidziano w sobotę (31 lipca), jak i w niedzielę (1 sierpnia). Początek wydarzenia o godzinie 16.

Podczas Foodie Weekendu będzie można spróbować przede wszystkim potraw z grilla. Przygotują je szefowie kuchni Radości. To jednak nie jedyne atrakcje, bo dla miłośników potraw vege będą przygotowane specjalne dania przez restaurację Falla Lublin. Będzie można zjeść między innymi vege wrapy i przysmaki z grilla.

W sobotę (31 lipca) od godziny 16:00 będzie można wziąć udział w warsztatach zero waste i live cooking przygotowanych przez Kamila Kotarskiego. Na warsztaty nie obowiązują zapisy i może w nich wziąć udział każdy chętny. Na dzieci czekają w sobotę i niedzielę animacje, a w niedzielę dmuchańce. Wstęp wolny.

Plenerowa wystawa

Możecie zwiedzić również multimedialną wystawę plenerową „Generał Stanisław Maczek i jego żołnierze” przygotowana przez Muzeum Historii Polski we współpracy z Muzeum Generała Maczka w Bredzie. Jest ona dostępna dla zwiedzających na dziedzińcu Zamku Lubelskiego.

Potańcówka w lubelskim skansenie

W sobotę (31 lipca) w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się dobrze znana mieszkańcom z lat poprzednich potańcówka. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19 przy zagrodzie z Teodorówki w sektorze Roztocze.

Tym razem do tańca będą przygrywać kapela Butrynów kontynuująca muzyczne tradycje regionu janowskiego i Roztocza Zachodniego. Na roztoczańską nutę zagra także gościom kapela Bornego z Podzamcza. Bilety możecie nabyć w kasie skansenu do godziny 22 w dniu wydarzenia. Za bilet normalny zapłacicie 18 zł, a za ulgowy 9 zł.

Dla powstańców

W niedzielę (1 sierpnia) o godz. 20.00 na placu Litewskim w Lublinie odbędzie się koncert „Zaśpiewajmy w hołdzie Powstańcom Warszawskim” w wykonaniu Orkiestry Wojskowej w Lublinie. Część piosenek będzie śpiewana wspólnie z publicznością. Zostanie w tym celu przygotowany śpiewnik z tekstami piosenek. Słowa będą również wyświetlane na telebimie. Wstęp wolny.

Motylarnia nocą

Motylarnia na Słonecznym Wrotkowie przy ulicy Osmoliockiej w Lublinie zaprasza w sobotę do nocnego zwiedzania. Znajdziecie tam kilkadziesiąt różnych motyli z całego świata. Ilość miejsc ograniczona. Zapisać się na wydarzenie można pod numerem telefonu 784071207.
Cena biletu wynosi 20 zł za dziecko oraz 13 zł za rodzica lub opiekuna. Początek o godzinie 20:45.

Rezerwat Dzikich Dzieci

Najmłodsi mogą ponownie wybrać się do Rezerwatu Dzikich Dzieci. Rezerwat czynny jest codziennie od godziny 10 do 16 i znajduje się przy ul. Dolnej Panny Marii 8.

Jeśli dziecko będzie chciało skorzystać z Rezerwatu musi przyjść z rodzicem, który wypełni kartę rejestracyjną. W każdym sezonie obowiązuje nowa karta. Dziecko musi mieć ukończone 7 lat. Organizatorzy nie przyjmują zapisów na wejścia. Liczy się kolejność przyjścia.

 

Kino Perła

Kino Perła znajduje się przy ul. Bernardyńskiej w Lublinie. Filmy rozpoczynają się około godziny 21 (po zachodzie słońca). Wstęp wolny.

Repertuar

Piątek (30 lipca) – Tylko zwierzęta nie błądzą

Sobota (31 lipca) – Każdy ma swoje lato

Lubartowska 77

Na Lubartowską 77 zaprasza Jarmark Lubelski. Lokalni wystawcy czekają na Was w hali wystawowej w każdą sobotę od godziny 7.30 do 13. Jarmark Lubelski skupia ponad 60 wystawców, wśród których są rolnicy, producenci żywności i rękodzielnicy.

Zmysły Ogrodu Saskiego

W niedzielę (1 sierpnia) w Ogrodzie Saskim odbędzie się czwarta edycja „Zmysłów Ogrodu Saskiego”. Wydarzenie organizowane przez Fundację Krajobrazy rozpocznie się o godzinie 11. Wstęp wolny.

Program

Niedziela (1 sierpnia)

11.00 – 20.00 – Galeria sztuki

13.00 – 14.00 – I koncert fortepianowy

14.00 – 15.30 – spacer pszczelarski

15.00 – 16.00 – Koncert – skrzypce

16.00 – 17.30 – spacer przyrodniczy

17.30 – 18.00 – spacer po dziełach

18.00 – 19.00 – II koncert fortepianowy

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments