Weekend w mieście nie musi być nudny. Tym razem Lublin kusi nas całą gamą wydarzeń, które na pewno przypadną Wam do gustu. Znajdzie się coś dla wielbicieli dobrej muzyki, świeżego cydru, zwierząt i nauki. Zobaczcie sami.

Poławiacze Pereł

Poławiacze Pereł powracają! W piątek (14 września) rozpoczyna się cykl ich występów “Lublin-Piwnica Kultury” w piwnicach Centrum Kultury przy ul. Peowiaków 12. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie CK.

Zlot Foodtrucków w Atrium Felicity

W piątek i sobotę (14 i 15 września) w Atrium Felicity będzie Zlot Foodtrucków. Od godz. 10 będzie okazja spróbować kilkunastu kuchni świata. Będą zapiekanki, frytki belgijskie, bułeczki bao, lody naturalne, pierogi na parze. Nie zabraknie też amerykańskich burgerów.

Lubelskie Święto Młodego Cydru

W sobotę (15 września) Cydr Lubelski zaprasza na plac przed Centrum Kultury. Od godz. 11 będziemy świętować 5 urodziny Lubelskiego Święta Młodego Cydru. Będzie degustacja napoju i urodzinowa szarlotka dla wszystkich. W samo południe zostanie rozbita 500-litrowa beczka Młodziaka, a o godz. 13 w Trybunalskiej organizatorzy ze specjalnie powołanym jury będą szukać Mistrza Cydru w konkursie na domowy cydr. Finałem wieczoru będzie koncert kończący trasę Cydr Lubelski Spragnieni Lata. Na Błoniach pod Zamkiem o godz. 17 zagra Kasia Lins, Marcelina, Bitamina, duet Smolik/Kev Fox i Happysad.

Deptak Kultury i podniesienie brony

W sobotę (15 września) o godz. 20 zostanie oficjalnie podniesiona krata bronna, która powróciła na Bramę Krakowską. Prezentacja odbędzie się w ramach dwudniowego wydarzenia „Deptak Kultury”. Pokazowi będą towarzyszyć gra świateł, muzyka dawna i lubelskie grupy rekonstrukcyjne. Pojawi się też Zespół Tańca Dawnego „Belriguardo”, zespół Werblistów i Sbandieratori Belriguardo – Historyczna Żonglerka Flagami. W ramach wydarzenia odbędzie się też w sobotę o godz. 18 retro potańcówka na placu Łokietka, a w niedzielę o godz. 15 na lubelskim deptaku pojawią się bohaterowie wolności: Józef Piłsudski, Ignacy Daszyński i Idzi Radziszewski, którzy poruszać się będą konną bryczką bez użycia koni.

Otwarcie Czekoladowy Art Cafe

To nowe miejsce na kawiarnianej mapie Lublina. Nie tylko wypijemy tu starannie przyrządzoną czekoladę i zjemy dobry deser, ale i nacieszymy oczy artystycznymi prezentacjami i wystawami.

W sobotę (15 września) przy ul. Liliowej w samo południe będzie oficjalne otwarcie kawiarni, któremu towarzyszyć będzie wystawa “La dolce vita”, na której znajdą się uchwycone na fotografiach wyjątkowe chwile, które artyści spędzili we Włoszech.

Kubańska noc w Radości

W sobotę (15 września) dbędzie się Kubańska noc w Radości vol.5! ze Studiem Tańca Casa de la Danza. Miejsce – Klub „Radość”, ul. Bernardyńska 15.

To już ostatnia w tym sezonie edycja KUBAŃSKIEJ NOCY w Radości. O prawdziwie kubańską atmosferę zadba zaprzyjaźniona szkoła salsy Casa de la Danza – Konrad Dąbski. Start o 21.30 nauką salsy, w trakcie imprezy animacje taneczne, a muzykę zapewni ekipa DJ’ska z Casa de la Danza. O godz. 22.30 – nauka tańca dla każdego – animacje, a o 23.30 – pokaz tańca – animacje

Jarmark koński

W niedzielę (16 września) Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza od godz. 12 na Jarmark koński. Inscenizacja nawiązuje do historycznych targów łęczyńskich i piaseckich z okresu międzywojennego. Podczas pokazu gospodarz terenu otworzy i zamknie targ oraz zaprezentuje konie. Widzowie zobaczą spektakl targowania się o cenę i tradycyjny kończący wszystko litkup, czyli opijanie wódką zawartej transakcji.

Lubelski Piknik Naukowy

W ramach XV Lubelskiego Festiwalu Nauki „Człowiek inspiracją nauki” w niedzielę (16 września) odbędzie się Piknik Naukowy, na którym zostanie zaprezentowanych aż 100 projektów, prezentacji i doświadczeń.

Na Placu Teatralnym przy Centrum Spotkania Kultur od godz. 11 dowiemy się, jak żyją osoby niewidome, niesłyszące, czy niemogące chodzić. Sprawdzimy też co ciekawego kryje w sobie chemia, jak wyglądała historyczna szermierka i jak zmienić energię słoneczną w elektryczną.

Urodziny GetGym

Lubelski klub sportowy GetGym organizuje w weekend 3. urodziny, w ramach których w niedzielę, 16 września, możecie zabrać swoje pociechy na darmowe zajęcia sportowe pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Sport to zdrowie – warto więc zaszczepić w dzieciach chęci do aktywności od najmłodszych lat. Zajęcia startują od godz. 11. Najpierw na sale wejdą dzieci 4-6 lat, później odbędą się zajęcia dla dzieci powyżej 7 roku życia.

Pokazy fontanny

Jeżeli ktoś jeszcze nie widział lub ma ochotę zobaczyć po raz kolejny pokaz wyświetlany na lubelskiej fontannie, to w piątek (14 września) od godz. 21 będą prezentowane „Anioły Lubelskie”, a w sobotę „Anioły Lubelskie” i „Sen o mieście”.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments