Pogoda nie sprzyja już wieczornym spacerom. Dlatego warto poszukać ciekawej alternatywy dla weekendowego przesiadywania przed telewizorem. Podpowiadamy, jak spędzić najbliższe dni.

Militaria XX wieku

Targi Lublin zapraszają przez cały weekend na wystawę historyczną „Militaria XX wieku”. Od piątku, 26 października, od godz. 11 będzie można zobaczyć tam ekspozycje broni, pojazdów militarnych i samolotów w skali 1:1 z tamtego okresu. Zostanie zorganizowany też turniej gier planszowych, wystawy fotograficzne oraz wkłady m.in. z Adamem Sikorskim i ekipą programu „Było nie minęło – Kronika Zwiadowców Historii”. Bilety wstępu kosztują 10-15 zł.

Cuban Night w klubie Luz Blus

Dla tych, którzy tęsknią już za gorącym słońcem mamy propozycję sobotniej imprezy w latynoskich rytmach. 27 października o 21.30 w klubie Luz Blus rusza „Cuban Night”. W imprezie wezmą udział kubańscy artyści: Juan Jose Ortiz oraz Regla Maria Hernandez, a muzykę zapewnią DJ Tresorman z akompaniamentem bębniarskim Macieja „Mustafy” Giżejewskiego oraz DJ Milena Raffaella Corleone. O godz. 22 rozpoczną się nauka tańca oraz animacje taneczne. Wstęp kosztuje 20 zł.

Bakcynalia 2018

W piątek, 26 października, zaczynają się Bakcynalia – XXXII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Studenckiej i Turystycznej. Potrwają przez cały weekend. W piątek o godz. 10 wydarzenie rozpocznie się od „Małych Bakcynaliów”, o godz. 18 „Festiwalowe Żywe Książki”, o godz. 18.30 wernisaż wystawy „Lublin 1918-2018”, na które wstęp jest wolny. Usłyszymy utwory m.in. Andrzeja Garczarka, Wołosatki i odbędziemy Lubelski Spacer z Historią. Karnety na wszystkie wydarzenia festiwalowe kosztują 55 zł (normalny), 45 zł (ulgowy) i 25 zł (studencki).

Botaniczna Piątka Lublin

W sobotę (27 października) odbędzie się jesienna edycja biegu „Botaniczna piątka”. Uczestnicy wystartują o godzinie 10, a teren, z którym się zmierzą w całości będzie znajdować się w Ogrodzie Botanicznym. Zostanie również przygotowana krótsza trasa dla młodszych uczestników. Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg dostaną jesienny medal z liściastym motywem.

FISZ EMADE Tworzywo

W sobotę (27 października) w klubie Dom Kultury odbędzie się koncert duetu, który skupia swoją twórczość na stylistyce hiphopowej. To oni jako pierwsi zasłynęli z wprowadzenia w polskim hiphopie miękkich brzmień. Od godziny 20 usłyszymy ich dawno niegrane kawałki w nowej, świeżej odsłonie. Bilety na koncert kosztują 55-60 zł.

Mila na START

W niedzielę, 28 października, rusza czwarta edycja imprezy biegowej „Mila na START”. Uczestnicy zmierzą się z 5 milową trasa ulicami Lublina. Blisko 8-kilometrowy bieg ruszy ze stadionu lekkoatletycznego przy al. Piłsudskiego o godz. 9.30. Podczas biegu będą organizowane na stadionie również krótsze biegi dla młodszych uczestników.

Arkady Fiedler – Maluchem przez Afrykę

W niedzielę, 28 października, ACK Chatka Żaka zaprasza na spotkanie z Arkadym Pawłem Fiedlerem, wnukiem wybitnego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. Usłyszymy barwną historie o podróży przez kontynent afrykański ikoną polskiej motoryzacji – fiatem 126p. 11 afrykańskich krajów, 16194 pokonanych kilometrów i bezdroża, które same stały się przygodą.

Zaduszna Masa Krytyczna

W piątek, 26 października, o godzinie 18 rusza rowerowy przejazd ulicami Lublina. Będzie on poświęcony pamięci tragicznie zmarłych rowerzystów. Październikowa Masa Krytyczna będzie też apelem o poprawę bezpieczeństwa rowerzystów na drogach. Przejazd odbędzie się po zmroku. Należy więc pamiętać o oświetleniu

Demakijaż – Festiwal Kina Kobiet

Przez cały weekend możemy też uczestniczy w seansach, debatach i koncertach w kobiecym, feministycznym klimacie, które odbędą się w Centrum Kultury. Filmy opowiedzą o wyzwaniach, z jakimi mierzą się kobiety w różnych szerokościach geograficznych, a feminizm nie ma jednej twarzy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments