Wakacje to idealny czas na spacery i poznawanie miasta. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych weekendowych wydarzeń w Lublinie. Na pewno nie będzie nudno.

600-lecie fresków

W piątek (10 sierpnia) przypada jubileusz 600-lecia ukończenia fresków w Kaplicy Trójcy Świętej. Z tej okazji Muzeum Lubelskie przygotowało 600 wejściówek, które umożliwią bezpłatne zwiedzanie. Wystarczy przyjść w piątek w godzinach 10-18 i odpowiedzieć na pytanie dotyczące tego zabytku.

Pokaz fontanny

Zachęcamy do obejrzenia pokazów fontanny multimedialnej na placu Litewskim. W piątek (10 sierpnia) odbędzie się pokaz „Anioły lubelskie” i „Sen o mieście”, a w sobotę (11 sierpnia)„Anioły lubelskie” oraz „Historia placu Litewskiego na wesoło”. Seanse rozpoczynają się o godz. 21.

Kino pod chmurką

Plenerowe Kino Perła zafunduje seanse pod chmurką. Jeżeli pogoda dopisze, to w piątek (10 sierpnia) na ekranie zobaczymy „Głowa do wycierania”, czyli awangardowy film o mężczyźnie, który dowiaduje się, że ma dziecko. Niestety okazuje się ono być zdeformowanym potworem, którego mężczyzna musi wychować. W sobotę (11 sierpnia) zobaczymy film „Psy”, czyli polską sensację o przygodach byłego funkcjonariusza Służb Bezpieczeństwa, który zmierzy się z pracą w policji. A w niedzielę (12 sierpnia) „Mężczyzna imieniem Ove”, czyli opowieść o sześćdziesięciolatku, który nie może pozbierać się po śmierci żony. Zmienią to jednak jego nowi sąsiedzi.

Balony w Nałęczowie

Do soboty (11 sierpnia) w Nałęczowie będą trwać mistrzostwa świata kobiet w lotach balonem, które można oglądać na terenie całego Parku Zdrojowego. Zawodniczki wystąpią w kilku konkurencjach, a dla widzów zostały przygotowane także nocne pokazy lotów oraz koncerty muzyczne. Wstęp jest bezpłatny.

Lato na Litewskim

W weekend w ramach projektu Lato na Litewskim, Centrum Kultury organizuje wiele atrakcji dla dzieci. W sobotę (11 sierpnia) od godz. 14 Kraina Bajkostworów, Bajkopodróże i Papierowy teatrzyk, czyli warsztaty, opowieści i interaktywne poduchy. W niedzielę (12 sierpnia) już od godz. 10 będą dodatkowo spektakle, warsztat ilustracji i książeczek przestrzennych i klanzowe miasteczko zabaw.

Letni konkurs tańca

W sobotę (11 sierpnia) na wirydarzu Centrum Kultury od godz. 14 będzie konkurs tańca w trzech kategoriach muzycznych: Hip-Hop, Funk i House. Wielu utalentowanych tancerzy będzie walczyć o nagrodę główną 1000 zł. Wstęp na turniej kosztuje 15 zł.

Most Kultury

Jak co tydzień na Moście Kultury nie zabraknie atrakcji. W piątek (10 sierpnia) o godz. 20 koncert Daisy Chute and Cerian i The Pau. Czeka nas występ multiinstrumentalistów. W sobotę (11 sierpnia) od godz. 11 odbędą się dla dzieci 6-11 lat warsztaty „Sztuka w pralce”, czyli wszystko co powinny wiedzieć o malarstwie i rzeźbiarstwie. O godz. 12.30 „Gotowanie na dywanie” czyli rodzinne warsztaty kulinarne. W niedzielę (12 sierpnia) od godz. 16 będą na moście warsztaty komiksowe. Wspólnie stwórzcie bohaterów lepszych niż Superman i zwinniejszych od Spider-mana. O godz. 20 czeka nas koncert Asi Nawojskiej oraz Oly. Dajmy się ponieść ich niestandardowej twórczości.

Noc spadających gwiazd

Z niedzieli na poniedziałek (12/13 sierpnia) czeka nas magiczny pokaz na niebie. Zbliża się noc spadających gwiazd. Meteory będą najbardziej widoczne około północy. Warto więc uciec od latarni miasta i w ciemnościach podziwiać to zjawisko. Jeżeli nie macie możliwości obejrzeć ich tego dnia, to mniejsze natężenie spadających gwiazd można oglądać też w sobotnią i poniedziałkową noc.

Sen o mieście

W piątek i sobotę (10 i 11 sierpnia) na dziedzińcu zamku odbędzie się również fenomenalny spektakl „Sen o mieście”. To już ostatnia okazja zobaczyć kolorową scenografię i podniebne wyczyny artystów. Pokaz rozpocznie się o godz. 21.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments