Będzie można zatańczyć pod gołym niebem, obejrzeć filmy w plenerowych kinach, wysłuchać koncertów oraz zobaczyć widowiska i wystawy – tak będzie wyglądać najbliższy weekend w Lublinie. Sprawdźcie, gdzie warto pójść i co zobaczyć.

Pokazy fontanny

W piątek (24) o godzinie 21 na zobaczymy pierwszy w tym sezonie pokaz fontann na placu Litewskim. Będzie to premiera nowego multimedialnego widowiska pt. „Legenda o Czarciej Łapie”. To 9-minutowa prezentacja nawiązująca do najsłynniejszej lubelskiej legendy o powstaniu odcisku czartowskiej dłoni na stole w Trybunale Koronnym. Powtórka w sobotę o godz. 21.

Koncert w Radiu Lublin

W piątek (24 lipca) o godzinie 19 w studiu muzycznym im. Budki Suflera w Radiu Lublin wystąpi zespół Vestige. Twórczość grupy Vestige skupiona jest głównie wokół muzyki alternatywnej z elementami post rocka i elektronicznych brzmień. Koncert odbędzie się z udziałem publiczności. Bezpłatne wejściówki możecie zdobyć na antenie Radia Lublin.

Więcej o zespole 

Zawody lekkoatletyczne 

W sobotę (25 lipca) na stadionie lekkoatletycznym w Lublinie sportowcy wezmą udział w 1. Kwalifikacyjnym Mityngu LOZLA. Swój udział zadeklarowało już ponad 150 sportowców z 16 klubów. Start o godz. 14.

Swój udział potwierdzili między innymi sprinterzy: Karolina Kołeczek czy Jakub Lempach. Ta pierwsza nie wystąpi co prawda na swoim koronnym dystansie (100 metrów przez płotki), którego nie ma wśród rozgrywanych w sobotę konkurencji, jednak zobaczymy ją na starcie klasycznego sprintu na 100 metrów.

Kino Perła

Kino znajduje się w Browarze Perła przy ul. Bernardyńskiej. Początek o godzinie 21. Wstęp wolny.

Piątek (24 lipca): Jak urządzić orgie w małym mieście (Cykl: Sex & Drugs & Rock’n’roll)

Sobota (25 lipca): Dzień Świra (Cykl: A to Polska właśnie)

Niedziela (26 lipca): Suburbicon (Cykl: Świat się śmieje)

Kino Samochodowe

Kino znajdujące się na terenie Targów Lublin. Bilety od 30 zł.

Piątek (24 lipca) start seansu: 21:30 “Iluzja 2”

Sobota (25 lipca) start seansu: 21:30 “Jestem Bogiem”

Kino w Bramie

Kino w Bramie przy ul. Królewskiej w Lublinie (obok Zielonego Talerzyka). Początek o godzinie 21. Wstęp wolny.

Piątek (24 lipca): Jadzia (komedia, 91 min.)

Sobota (25 lipca): Obywatel Jones (dramat, 119 min.)

Żniwowanie w skansenie

W niedzielę (26 lipca) w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się kolejna edycja żniwowania. Na uczestników czekają liczne pokazy. Start imprezy o godzinie 11.

W tym dniu zaprezentowane zostaną pokazy koszenia zboża kosą i kosiarką konną oraz posiłek i odpoczynek żniwiarzy. Ponadto w ramach wydarzenia odbędą się pokazy „droga do chleba”, która poprowadzi od prac młynarza w wiatraku z Zygmuntowa do wypieku podpłomyków w chałupie z Żukowa.

W ramach tych pokazów zobaczycie pokaz młocki i oczyszczania zboża (okólnik z Urzędowa), pokaz czynności przygotowujących wyrób mąki (wiatrak z Zygmuntowa) i pokaz wypieku podpłomyków (chałupa z Żukowa).

Bilet normalny na wydarzenie kupicie w cenie 12 złotych, natomiast za ten ulgowy zapłacicie 6 zł w kasie przed wejściem do skansenu.

Lubelska Giełda Staroci

W niedzielę (26 lipca) na placu Zamkowym i ulicy Kowalskiej gościć będą kolekcjonerzy. Stare meble, monety, lampy oraz inne cenne przedmioty będzie można kupić od godziny 7 do 15 w ramach lipcowej Giełdy Staroci.

Lubelska Giełda Staroci to cykliczna impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz kulturalny miasta. Od lat, setki wystawców i tysiące uczestników, przybywają z różnych zakątków Polski, przenosząc się w świat antyków, precjozów i historycznych bibelotów. W tym oryginalnym targu możecie wziąć udział w każdą ostatnią niedzielę miesiąca.

Atrakcje w Ogrodzie Saskim

Również w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego możecie wziąć udział w licznych wydarzeniach.

Program

Warsztaty

Zielone pogotowie: 26 lipca (niedziela), godz. 11:00

Koncerty i potańcówki

Piątek (24 lipca), godz. 20:00 – Drewutnia

Sobota (25 lipca), godz. 20:00, Lublin Street Band – potańcówka

Niedziela (26 lipca), godz. 19:00, Salsa – Casa de la Danza (Salsoteka!)

Żużlowe emocje w Paragrafie

W piątek (24 lipca) od godziny 20:30 możecie wziąć udział w żużlowej strefie kibica w Paragraf 14. Tym razem na drodze Koziołków stanie Falubaz Zielona Góra. Lubelski zespół nie zamierza zatrzymywać się na drugim miejscu w tabeli i będzie próbował walczyć o wyższą pozycję.

Tego samego dnia wcześniej możecie również zobaczyć spotkanie Betard Sparta Wrocław vs PGG ROW Rybnik. Początek o godzinie 18.00

Wstęp wolny.

Wystawa w CSK

W Galerii Wystaw Czasowych na poziomie -1 możecie zobaczyć wyjątkową wystawę „Archiwum Pamięci”, która prezentuje dokonania trzech wybitnych artystów, łącząc różne dziedziny sztuki, takie jak rysunek, grafika, malarstwo oraz rzeźba, w jedną niezwykle interesującą wystawę. Bilety na wystawę są dostępne w kasie CSK w cenie 8 zł (normalny) oraz 4 zł (ulgowy). Prace możecie oglądać od godziny 12 do 18 przez cały weekend.

Brain Damage Gallery

W tym miejscu możecie zobaczyć ciekawą wystawę. „We’re Open” to wystawa podczas której widzowie mają możliwość zobaczyć kilkadziesiąt prac różnych artystów reprezentujących odmienne style i podejścia artystyczne. Wśród zaproszonych znaleźli się: Ben Eine, Bezt, Blade King Of Graffiti, Bruce Davidson, Chazme, czy Zbiok Czajkowski. Wystawa czynna jest w piątek i sobotę od godziny 12 do 17.

Wystawa pasteli

Rozdroża Koloru to nowa wystawa w Galerii Sztuki „Wirydarz”, na której zobaczymy najnowsze pastele inspirowane pobytem we Francji Stasysa Eidrigeviciusa. Wystawiał w Stanach Zjednoczonych, Szwajcarii, Japonii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji, Niemczech i wielu innych krajach. Teraz przyszedł czas na Lublin. Wystawa zostanie z nami do 7 września. Wstęp wolny.

Jesteśmy Ludźmi”

„Jesteśmy ludźmi” to tytuł wystawy w Galerii Labirynt, na której możemy zobaczyć instalacje, obiekty, grafiki, a także fotografie przygotowane przez osoby z lubelskiego środowiska LGBT. Wystawę możecie zwiedzić w godzinach otwarcia galerii. Wstęp wolny.

 

Relaks na tarasie

W Vivo! Lublin ponownie został otworzony taras widokowy znajdujący się na dachu centrum handlowego. Do Waszej dyspozycji jest strefa wypoczynkowa, ławki, plac zabaw dla dzieci oraz zewnętrzna siłownia, a także ścieżki z roślinnością na górnym poziomie.

Wystawa klocków Lego

W Skende Shopping Lublin można oglądać największą międzynarodową wystawę budowli z klocków Lego. Na wystawie zaprezentowane są figurki w skali 1:1, które przedstawiają znane postaci ze świata sportu, nauki, kultury, filmu i bajek. Najbardziej widowiskową rekonstrukcją z ponad 100 makiet ma 7-metrowy pojazd Batmana zbudowany z 900 tysięcy klocków. Batamobilowi towarzyszy wykonana w skali 1:1 figura inspirowana postacią Batmana. Bilety możecie nabyć w kasie przed wejściem na wystawę.

Atrakcje nad zalewem

Wybierając się nad Zalew Zemborzycki możecie skorzystać między innymi z wypożyczalni sprzętu rekreacyjnego. Dostępne są już rowery wodne, piłki, rowery górskie, a także kajaki i windsurfing. Wypożyczalnia sprzętu wodnego i rekreacyjnego znajduje się w pobliżu ośrodka Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim. Możecie z niej skorzystać od godziny 10 do 20.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments