Pierwszy weekend ferii w Lublinie zapowiada się atrakcyjnie. Sprawdziliśmy, gdzie warto pójść i co zobaczyć podczas wolnych dni.

Calineczka

Teatr im. H. Ch. Andersena zaprasza na spektakl na podstawie popularnej bajki „Calineczka”. Główna bohaterka to będąca mniejsza od kciuka zagubiona istota, która szuka miłości, zabawy i ciepła. Nikt jednak nie traktuje jej poważnie, dla jednych jest dzieckiem, dla innych towarem na pokaz albo tanią siłą roboczą. Spektakl pokazuje, że nigdy nie można się poddawać, bo w końcu trafimy na coś co doda nam skrzydeł.

Spektakl przeznaczony jest dla dzieci od 5 roku życia. Obejrzymy go m.in. w sobotę 9 lutego o godz 16 i w niedzielę o godz. 12. Bilety kosztują 30 zł.

Okrągły jubileusz” Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza

Już w piątek, 8 lutego na deskach sceny Centrum Spotkania Kultur pojawi się wyjątkowy duet, który zaprezentuje się w ramach jubileuszowej trasy koncertowej „Okrągły Jubileusz”. Alicja Majewska oraz Włodzimierz Korcz przedstawią nam efekty swojej wieloletniej współpracy.

Kompozytor i pianista, Włodzimierz Korcz oraz Alicja Majewska wykonają polskie utwory, którymi niezmiennie od wielu lat królują w sercach Polaków. Usłyszymy m. in. takie piosenki „Odkryjemy miłość nieznaną”, „Być kobietą” czy „Jeszcze się tam żagiel bieli”. Artystka nieprzerwanie od 1968 roku króluje na polskiej scenie muzycznej. Koncert rozpocznie się o godz. 19. Bilety są do kupienia od 79 zł.

Ferie w CSK

Już w piątek rozpoczyna się część wydarzeń związanych z organizowanymi „Feriami w CSK”. W sobotę 9 lutego od godz. 12 odbędą się warsztaty z techniki tworzenia szablonów graffiti, które będą połączone z wprowadzeniem w ideę street artu. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci powyżej 10 lat. Spotkania odbywają się w 10-osobowych grupach. Wstęp jest wolny.

Board Mania

Podczas ferii w CSK będzie odbywać się 6. edycja Festiwalu Gier Planszowych i Karcianych. W sobotę i niedzielę (9-10 lutego) odbędzie się inauguracja festiwalu, czyli weekend turniejowy. Poza popularnymi tytułami i nowościami dla graczy w każdej grupie wiekowej odbędą się również eliminacje do ogólnopolskich rozgrywek w wybrane gry.

Dinozaury w trójwymiarze

W Targach Lublin w weekend (9 i 10 luty) obejrzymy wystawę „Dinozaury w trójwymiarze”. To świetne wydarzenie dla wszystkich miłośników życia tych prehistorycznych gadów. Zobaczymy m.in. tarbozaury, dromeozaury, gigantozaury i dilofozaury. Na wystawie znajdzie się ponad trzydzieści gatunków różnych drapieżników i roślinożerców. Obrazy 3D tylko wzmocnią efekt, że obcujemy z żywymi dinozaurami. Bilety na wystawę kosztują 10 zł. W sobotę i niedzielę między godz. 13 a 17.

Artyści estrady: Koncert Muzyki Filmowej

W sobotę 9 lutego w Filharmonii Lubelskiej o godz. 17 odbędzie się koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii im. H. Wieniawskiego przy współpracy z chórem „Fletnia Pana” z Włodawy, chórem „Cordi Est” z Łęcznej, chór „Sonus Veritatis” z Lublina oraz Edytą Krzemień. Koncert poprowadzi Paweł Sztompke.

W programie znajdą się „West Love Story”, „Siedmiu Wspaniałych”, „Nienawistna Ósemka”, „Pewnego Razu na Zachodzie”, „Dawno Temu w Ameryce”, „Ojciec Chrzestny”, „To wspaniałe życie”, „Star Trek. W Ciemność”, „Kontakt”, „Avatar”, „Obcy vs Predator” i „Dzień Niepodległości”. Bilety kosztują od 70 zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments