Lipcowy weekend w Lublinie będzie niezwykle atrakcyjny. Czekają na nas m.in. seanse pod chmurką, będziemy obserwować zmagania kolarzy w ramach kolejnej edycji wyścigu tandemów, jak i zjeść smakołyki w ramach Festiwalu Pierogów Świata. Sprawdźcie, gdzie warto pójść i co zobaczyć.

Kino w Bramie

W Kinie w Bramie znajdującym się przy ul. Królewskiej filmy rozpoczną się o godzinie 21. Wstęp na nie jest bezpłatny.

Repertuar

Piątek (10 lipca): Dwie Joasie (komedia, 84 min.)

Sobota (11 lipca): Bóg nie umarł: światło w ciemności (dramat, 105 min.)

Kino samochodowe

Na teren kina można wjeżdżać już od godziny 20.

Repertuar

10 lipca (piątek) start seansu: 21:30 “La La Land”
11 lipca (sobota) start seansu: 21:30 „Uprowadzona”
12 lipca (niedziela) start seansu: 21:30 „Iluzja”

Bilety od 30 zł.

Kino Perła

W weekend w Kinie Perła zobaczymy filmy z 3 różnych cyklów. Początek o godzinie 21. Wstęp bezpłatny.

Repertuar

Piątek (10 lipca): Lemmy (Cykl: Sex & Drugs & Rock’n’roll)

Sobota (11 lipca): Rezerwat (Cykl: A to Polska właśnie!)

Niedziela (12 lipca): Martwe wody (Cykl: Świat się śmieje)

Festiwal Pierogów Świata

W weekend warto wybrać się na Festiwal Pierogów Świata (sobota w godz. 12-20, niedziela w godz. 12-18). Na placu Teatralnym będziemy mogli spróbować i kupić pierogi nadziewane owocami, warzywami, mięsem, serem czy ziemniakami, zawijane w ciasto z różnego rodzaju mąk, doprawiane na słodko i ostro, gotowane, smażone czy pieczone. Wstęp wolny.

Wydarzenie odbywa się pod naszym patronatem.

Kino w CSK

Atrakcje czekają na Was między innymi w kinie CSK. W piątek (10 lipca) oraz w sobotę (11 lipca) o godzinie 19, a także w niedzielę (12 lipca) o godzinie 17 w sali kinowej będziecie mogli zobaczyć film Zdrajca. Jest to film kryminalny z 2019 roku, który został nagrodzony kilkunastominutową owacją na festiwalu w Cannes, gdzie startował w konkursie.

Wystawa w CSK

W Galerii Wystaw Czasowych na poziomie -1 możecie zobaczyć wyjątkową wystawę „Archiwum Pamięci”, która prezentuje dokonania trzech wybitnych artystów, łącząc różne dziedziny sztuki, takie jak rysunek, grafika, malarstwo oraz rzeźba, w jedną niezwykle interesującą wystawę. Bilety na wystawę są dostępne w kasie CSK w cenie 8 zł (normalny) oraz 4 zł (ulgowy). Prace możecie oglądać od godziny 12 do 18 przez cały weekend.

Wyścig tandemów

W weekend (11 i 12 lipca) możecie kibicować kolarzom w ramach XXIII Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Tandemów oraz I Hetman Paracycling Cup o Puchar Marszałka Lubelszczyzny.

W sobotę (11 lipca) w godzinach 10-13 odbędzie się II etap wyścigu. Start i meta tego etapu przewidziana jest na „nowej” ul. Poligonowej, 200 metrów za skrzyżowaniem z ul. Willową. Przejazd planowany jest ulicami: Poligonowa, Zelwerowicza, “stara” Poligonowa – przejazd pod wiaduktem, droga serwisowa do Zelwerowicza i powrót jezdnią Poligonowej po stronie osiedla.

Z kolei w niedzielę (12 lipca), w godzinach 10-13.30 na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej  odbędzie się IV etap wyścigu. Start i meta tego etapu przewidziana jest na ul. Hessa. Przejazd planowany jest ulicami: Hessa, Plewińskiego, Braci Krausse, Rataja i ponownie Hessa.

Brain Damage Gallery

W tym miejscu możecie zobaczyć ciekawą wystawę. „We’re Open” to wystawa podczas której widzowie mają możliwość zobaczyć kilkadziesiąt prac różnych artystów reprezentujących odmienne style i podejścia artystyczne. Wśród zaproszonych znaleźli się: Ben Eine, Bezt, Blade King Of Graffiti, Bruce Davidson, Chazme, czy Zbiok Czajkowski. Wystawa czynna jest w piątek i sobotę od godziny 12 do 17.

Koncert Małgorzaty Markiewicz

W piątek (10 lipca) w Radiu Lublin wystąpi Małgorzata Markiewicz. Koncert odbędzie się z publicznością i rozpocznie się o godzinie 19. Bezpłatne wejściówki możecie zdobyć na antenie stacji.

Małgorzata Markiewicz po licznych sukcesach otrzymała zaproszenie do współpracy z Piotrem Rubikiem. Efektem tej współpracy była diamentowa płyta za album Psałterz Wrześniowy. Artystka promowała ten krążek w duecie wraz z Januszem Radkiem piosenką Psalm dla Ciebie. Następne lata przyniosły jej nagrody na największych polskich festiwalach muzycznych, w tym ponownie na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, a także statuetkę Top Trendy za najlepiej sprzedający się album roku i nagrodę publiczności za najlepszy występ wieczoru podczas Sopot Top Trendy 2007.

Most Kultury w Ogrodzie Saskim

Most Kultury ponownie otwarty, jednak w związku z epidemią wydarzenia zaplanowane na ten weekend w tym miejscu zostają przeniesione do Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego.

Warsztaty

Otwarte warsztaty szachowe: 10 lipca (piątek), godz. 16:00

Warsztaty Karuzeli Sztuki: 11 lipca (sobota), godz. 11:00

Spacer przyrodniczy: 11 lipca (sobota), godz. 17:00

Recyklingowe tkanie: 12 lipca (niedziela), godz. 11:00

Koncerty i potańcówki

10 lipca (piątek), godz. 20 – Sokołowski/Menet

11 lipca (sobota), godz. 20:00 – Standard Brass Band – potańcówka

12 lipca (niedziela), godz. 20:00 – Jarząbek-Jurkiewicz

Żużlowa Strefa Kibica

W niedzielę (12 lipca) w Relaksie (Dąbrowica 149a) możecie obejrzeć żużlowe spotkanie. W ten dzień lubelskie koziołki zmierzą się na wyjazdowym meczu z Włókniarzem Częstochowa. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:30. Wstęp na strefę kibica kosztuje 5 zł. Rezerwacji miejsc możecie dokonywać m.in. drogą mailową: rezerwacje@relakslublin.pl.

W strefie kibica możecie wziąć również udział w Klubie30. W tym miejscu, żużel obejrzycie na 200 calowym ekranie. Do klubu możecie wchodzić od godziny 15:30. Po meczu lubelskich zawodników o godzinie 19:15 zostanie wyświetlony drugi mecz, Falubaz Zielona Góra vs Stal Gorzów. Wstęp wolny. Brak selekcji wiekowej.

Wystawa pasteli

Rozdroża Koloru to nowa wystawa w Galerii Sztuki „Wirydarz”, na której zobaczymy najnowsze pastele inspirowane pobytem we Francji Stasysa Eidrigeviciusa. Wystawiał w Stanach Zjednoczonych, Szwajcarii, Japonii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji, Niemczech i wielu innych krajach. Teraz przyszedł czas na Lublin. Wystawa zostanie z nami do 7 września. Wstęp wolny.

Jesteśmy Ludźmi”

„Jesteśmy ludźmi” to tytuł wystawy w Galerii Labirynt, na której możemy zobaczyć instalacje, obiekty, grafiki, a także fotografie przygotowane przez osoby z lubelskiego środowiska LGBT. Wystawę możecie zwiedzić w godzinach otwarcia galerii. Wstęp wolny.

Relaks na tarasie

W Vivo! Lublin ponownie został otworzony taras widokowy znajdujący się na dachu centrum handlowego. Do Waszej dyspozycji jest strefa wypoczynkowa, ławki, plac zabaw dla dzieci oraz zewnętrzna siłownia, a także ścieżki z roślinnością na górnym poziomie.

Wystawa klocków Lego

W Skende Shopping Lublin można oglądać największą międzynarodową wystawę budowli z klocków Lego. Na wystawie zaprezentowane są figurki w skali 1:1, które przedstawiają znane postaci ze świata sportu, nauki, kultury, filmu i bajek. Najbardziej widowiskową rekonstrukcją z ponad 100 makiet ma 7-metrowy pojazd Batmana zbudowany z 900 tysięcy klocków. Batamobilowi towarzyszy wykonana w skali 1:1 figura inspirowana postacią Batmana. Bilety możecie nabyć w kasie przed wejściem na wystawę.

Szczegóły znajdziecie tutaj 

Spotkanie z historią

Warto zwiedzić Muzeum Historii Miasta Lublina, które znajduje się w Bramie Krakowskiej. Znajdziecie w nim wyjątkowe muzealne eksponaty związane z historią naszego miasta. Na tych, którzy wejdą na najwyższą kondygnację muzeum czeka niespodzianka – widok na przepiękną panoramę Lublina.

Bilety do Muzeum możecie nabyć w kasie przed wejściem w cenie 5,50 zł (bilet normalny) oraz 4,50 (bilet ulgowy). Wystawę możecie zwiedzić od 9 do 17 od piątku do niedzieli.

Atrakcje nad zalewem

Wybierając się nad Zalew Zemborzycki możecie skorzystać między innymi z wypożyczalni sprzętu rekreacyjnego. Dostępne są już rowery wodne, piłki, rowery górskie, a także kajaki i windsurfing. Wypożyczalnia sprzętu wodnego i rekreacyjnego znajduje się w pobliżu ośrodka Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim. Możecie z niej skorzystać od godziny 10 do 20.

Cennik 

Spacery w skansenie

Warto wybrać się na spacer do lubelskiego skansenu, gdzie jest możliwość zwiedzania indywidualnego. Wejście do Muzeum Wsi Lubelskiej jest możliwe przez budynek recepcji od al. Warszawskiej, natomiast wyjście bramą za muzealnym miasteczkiem na ul. Agronomiczną. Muzeum czynne jest w godzinach od 9 do 17.

Bilety wstępu otrzymacie w cenie 12 zł (normalny), 6 zł (ulgowy), 30 zł (rodzinny za okazaniem: „Karty Dużej Rodziny”, „Regionalnej Karty Dużej Rodziny” lub karty „Rodzina 3+”). Dzieci do lat 7 wstęp wolny.

Fot. Dominika Polonis

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments