Przed nami niezwykle atrakcyjny weekend w Lublinie. Od piątku (9 września) do niedzieli (11 września) czekają na nas dożynki, festiwalu smaku, targi kawy i herbaty oraz ZooPark. Sprawdziliśmy, na co warto się wybrać i co zobaczyć.

Marsz Różowej Wstążki

W piątek (9 września) o godzinie 14:30 sprzed Ratusza wyruszy „Marsz Różowej Wstążki”. Na placu Litewskim będzie można zapisać się na badania mammograficzne oraz zapoznać się z ofertą lubelskich podmiotów medycznych w tym zakresie.

Po marszu podczas spotkania na placu Litewskim będzie można zapisać się na badanie mammograficzne. Wstęp wolny.

Europejski Festiwal Smaku

Od piątku (9 września) do niedzieli (11 września) będziemy mogli wziąć udział w kolejnej edycji Europejskiego Festiwalu Smaku w Lublinie. Przez te kilka dni czekają na nas wyjątkowe potrawy z różnych zakątków, a także jarmarki i pokazy kulinarne.

Szczegółowy program imprezy znajdziecie tutaj

Bronowickie Kulturalia

W piątek (9 września) na terenach sportowych przy Szkole Podstawowej nr 33 w Lublinie przy ul. Pogodnej 19:00 będziemy mogli wziąć udział w Lubelskich Bronowickich Kulturaliach. Podczas imprezy wystąpią ogólnopolskie gwiazdy disco polo: Defis, Masters oraz Piękni i Młodzi.

Szczegółowy program znajdziecie tutaj

ZooPark

Warany, kameleony, gekony, węże i pająki, rasowe koty, psy i króliki, jeże, kuce, krowy, konie, alpaki, rozbrykane koziołki, owce, osły, papugi i kanarki. Do tego wiele gatunków drobiu ozdobnego, gołębi, gryzoni, owadów i stworzeń wodnych. Te i inne zwierzęta będziecie mogli spotkać podczas tegorocznej edycji Lubelskiej Wystawy Zoologicznej ZOOPARK, która w dniach 10-11 września zagości w największej hali wystawienniczej Targów Lublin. W imprezie możecie wziąć udział od godziny 10:00 do 17:00.

Szczegóły znajdziecie tutaj

Festyn na Węglinie

W sobotę (10 września) mieszkańcy Węglina Południowego spotkają się na Rodzinnym Pikniku zorganizowanym przez Radę Dzielnicy Węglin Południowy. W tym roku piknik odbędzie się na terenie Szkoły Podstawowej nr 58, znajdującej się przy ulicy Berylowej 7. Festyn startuje o godzinie 12:30. Wstęp jest wolny.

Mecz Budowlanych Lublin

To będzie wyjątkowy weekend w 47-letniej historii lubelskiego rugby. W sobotę (10 września) ekstraligowa drużyna Edach Budowlanych Lublina rozegra pierwszy mecz na boisku przy ul. Magnoliowej 6 w Lublinie. Początek spotkania o godz. 14.00.

Z kolei dzień później ligowy debiut czeka nasz zespół rezerw, który jako Akademia Wincentego Pola Budowlani II Lublin przystępuje do rozgrywek II ligi. Podopieczni Sebastiana Berestka sezon rozpoczną na Warmii. Mecz z Res Energy Rugby Team Olsztyn rozpocznie się w niedzielę o godz. 14.

Targi kawy, herbaty i słodyczy

W sobotę (10 września) i w niedzielę (11 września) w Lubelskim Centrum Konferencyjnym będzie można kupić różnorodne czekolady, kawy i herbaty w ramach targów tych produktów. Początek wydarzenia o godzinie 10:00.

Na wydarzenie przyjadą wystawcy z całej Polski, więc będzie można nabyć produkty nawet od tych małych, lokalnych kawiarzy. W sobotę (10 września) w wydarzeniu można wziąć udział od godziny 10.00 do 18.00, a w niedzielę (11 września) od 10.00 do 16.00.

Wstęp jest bezpłatny.

Lubelski Piknik Naukowy

Przed nami Lubelski Piknik Naukowy. Impreza, podczas której będziemy mogli zobaczyć występy artystyczne i pokazy lubelskich uczelni zorganizowana zostanie na placu Teatralnym w niedzielę (11 września). Początek wydarzenia o godzinie 10.

Szczegółowy program znajdziecie tutaj

Wymiana roślin

W niedzielę (11 września) Dzielnicowy Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej Czechów zaprasza na X Lubelską Wymianę Roślin. Podczas wydarzenia będziecie mogli zaadoptować rośliny, a także wymienić się na atrakcyjne okazy. Początek wydarzenia o godzinie 10:00.

Każdej edycji Lubelskiej Wymianie Roślin towarzyszy zbiórka charytatywna. Tym razem fundusze będą zbierane dla Radzyńskiego Stowarzyszenia Podaj Łapę. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Żużlowa Strefa Kibica

Największa w Lublinie plenerowa strefa kibica zostanie zorganizowana w Playa Marina nad Zalewem Zemborzyckim. Zobaczycie tam dwa mecze finałowe. O godzinie 17:00 For Nature Solution Apator Toruń zmierzy się z Włókniarzem Częstochowa.

O godzinie 19:30 rozpocznie się pierwszy finał Motoru Lublin, w którym zmierzy się on na Jancarzu z Moje Bermudy Stal Gorzów. Wstęp do strefy kosztuje 20 zł. W cenie biletu dostaniecie piwo lub napój gratis.

A w regionie…

Dożynki w Radawcu

W niedzielę (11 września) na terenie lotniska sportowego w Radawcu Dużym zorganizowane zostaną dożynki wojewódzkie 2022. Na tej lubianej przez mieszkańców regionu imprezie nie zabraknie koncertów, stoisk kół gospodyń wiejskich, a także atrakcji dla najmłodszych.

Tegoroczne gwiazdy, które wystąpią na dożynkach to Cookies Band, Dejw, Dawid Kwiatkowski oraz Wilki.

Oprócz części rozrywkowej w postaci koncertów na uczestników wydarzenia będą czekać stoiska kół gospodyń wiejskich, które poczęstują różnymi wypiekami, a także strefa zabaw dla najmłodszych. Na wydarzenie wstęp jest wolny.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments