Przed nami kolejny weekend, podczas którego nie zabraknie atrakcji. Sprawdziliśmy, na co warto się wybrać i co zobaczyć w Lublinie od piątku (10 marca) do niedzieli (12 marca).

Alicja Majewska w CSK

W piątek o godz. 19 w CSK wystąpi Alicja Majewska. Ikona polskiej piosenki powraca z kolekcją zupełnie nowych nagrań. Wszystkie utwory napisali Włodzimierz Korcz i Artur Andrus. „Piosenki Korcza i Andrusa” to album będący refleksyjną, miejscami nostalgiczną podróżą w przeszłość, ale też pogodnym, doprawionym odrobiną szaleństwa spojrzeniem na życie z perspektywy – jak mówi o sobie cała trójka – koneserów kolejnego dnia.

Bilety od 129 zł.

Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów

W sobotę o godz. 19 w CSK wystąpi Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów. Niepowtarzalny głos i wyjątkowa charyzma – właśnie te cechy wyróżniają Krzysztofa Cugowskiego. Muzyk gra dla publiczności już 50 lat i wciąż ma apetyt na więcej. Każdy występ Krzysztofa Cugowskiego to prawdziwa muzyczna uczta. Artysta do solowego projektu zaprosił grupę wybitnych muzyków – Zespół Mistrzów. Niezapomniane rockowe wrażenia gwarantowane. Bilety w cenie 80 zł.

Muzyka THE BEATLES symfonicznie

W niedzielę o godz. 19 w CSK wyjątkowy koncert – Muzyka THE BEATLES symfonicznie. Znana polskiej publiczności z projektu Queen Symfonicznie, orkiestra Alla Vienna, która przez ostatnie 10 lat zagrała ponad 300 koncertów, we wszystkich większych miastach Polski i zgromadziła ponad 200 tysięczną widownię, postanowiła podzielić się swoją drugą największą fascynacją – zespołem The Beatles i zaprezentować widowni unikatowe symfoniczne aranżacje piosenek Beatlesów. Bilety od 119 zł.

Kino CSK

W piątek i sobotę o godz. 19, a w niedzielę o godz. 18 w kinie CSK zobaczycie film pt. Filip. Rok 1941, warszawskie getto. Filip, młody polski Żyd, ze swoją ukochaną Sarą przygotowują się do występu w kabarecie, by zarobić na utrzymanie rodziny. Podczas premiery dochodzi do strzelaniny, w której ginie Sara i siedzący na widowni bliscy Filipa. Dwa lata później mężczyzna pracuje jako kelner w restauracji ekskluzywnego hotelu we Frankfurcie. Podając się za Francuza, w samym sercu hitlerowskich Niemiec korzysta ze wszystkich uroków świata, nie jest w stanie się zatrzymać ani na chwilę. Następujące po sobie tragiczne wydarzenia sprawiają jednak, że nagle całe starannie zbudowane frankfurckie życie Filipa rozpada się jak domek z kart. Bilety w cenie 12/15 zł.

Spotkanie z autorką bloga

W sobotę (11 marca) o godz. 17 w siedzibie Fundacji Szpilka (ul. 3 Maja 22/4) odbędzie się spotkanie autorskie z Joanną Żytkowską, autorką bloga poprostupodadz.pl.

„Po prostu posadź” to praktyczny poradnik dla tych, którzy chcieliby zacząć hodować swoje własne warzywa. Jak się okazuje nie potrzeba do tego wielkich połaci ziemi – wystarczy skrzynka na balkonie, albo rodzinny ogródek działkowy.

Wernisaż wystawy

Galeria OKNA Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie zaprasza na wernisaż wystawy Grzegorza Wróbla „Od realizmu do surrealizmu w akwareli”. Wydarzenie odbędzie się w sobotę o godz. 18 przy ul. Peowiaków 12 (I piętro budynku Centrum Kultury). Ekspozycja czynna do 11 kwietnia. Wstęp wolny.

Spotkanie autorskie

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zaprasza na spotkanie autorskie z księdzem dr hab. Andrzejem Dragułą. Autor opowie o swojej najnowszej publikacji: „Syn marnotrawny. Biografia ocalenia”. Wydarzenie odbędzie się w sobotę o godz. 16 w Biotece, filii nr 6/27 MBP (Al. Racławickie 22). Wstęp wolny.

Pokaz diaporam Radosława Bułtowicza

W sobotę o godz. 18, 18.20 i 18.40 w Galerii Labirynt można zobaczyć wyjątkowe pokazy. Będzie to widowisko na pograniczu filmu i fotografii. Pokazowi diaporam Radosława Bułtowicza będzie towarzyszyć ścieżka dźwiękowa w wykonaniu Maliny i Ady Bułtowicz. Wydarzenie zaaranżowane w przestrzeni wystawy „Piosenka o mojej rodzinie”. Wstęp w cenie biletu do galerii.

Radek /eRBu/ Bułtowicz – wizualny „oprawca” koncertów, spektakli teatralnych i wydarzeń m.in. z: Grażyną Auguścik, Tomaszem Stańko, Johnem Scofieldem, grupami Morion Trio, Dazkarieh, Ścianka, Melt Yourself Down. eRBu realizuje „mapping” sceny lub wnętrza, w myśl idei, że ekran to za mało. Często używa płynów w wizualizacjach – korzysta m.in. z diaskopów, co daje możliwość „zfalowania” ekranu i całej przestrzeni.

Z kobietami przy kawie

„Porozmawiajmy przy kawie o kobiecej sprawie” pod takim hasłem już 10 i 11 marca odbędą się bezpłatne warsztaty dla kobiet realizowane w ramach Dnia Kobiet. Wydarzenie ma zwrócić uwagę, że o swoje zdrowie warto dbać, nie tylko od święta. Warsztaty  promują profilaktykę badań piersi pod kątem wykrywalności raka. Spotkanie odbędzie się w Warsztatowni IKEA (wydzielona część Restauracji IKEA, I piętro), w piątek w godz. 17-18 i w sobotę w godz. 13-14.

Wystawa w Galerii Ratusz

Galeria Ratusz zaprasza na wystawę fotograficzną „Krajobrazy Wspomnień”, autorstwa Barbary Sosnowskiej Bałdygi. Ekspozycję zorganizowano z okazji 50-lecia pracy twórczej artystki. W przestrzeni Ratusza można obejrzeć 30 zdjęć artystki. Ekspozycja jest efektem wieloletnich obserwacji i fotografowania lubelskiej architektury oraz plenerów Lubelszczyzny. Wśród prezentowanych prac znalazły się także autorskie kompozycje autorki stworzone na podstawie wykonanych fotografii. Wystawę przygotowaną przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Lublinie można zwiedzać w Galerii Ratusz (pl. Łokietka 1) do 31 marca, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30.

Dla dzieci w Andersenie

W sobotę i niedzielę w godz. 10 i 12 można się wybrać na spektakl pt. „Na ziarnku grochu”. Spektakl przeznaczony dla naj-naj-młodszych dzieci. Dwoje aktorów Teatru Andersena postara się stworzyć przyjazne otoczenie, w którym dzieci będą mogły poczuć się bezpiecznie i domowo. Bliskość widowni i sceny pozwoli maluszkom szybko oswoić się z pierwszą w ich życiu wizytą w teatrze. Bilety od 10 zł.

Skarb w Teatrze Starym

W niedzielę o godz. 16 i 17.30 w teatrze Starym w Lublinie zobaczymy spektakl pt. Skarb dla dzieci w wieku od 2,5 do 5 lat w reżyserii Leszka Mądzika. Bohaterami przedstawienia stają się najmłodsi widzowie. Zakładając wciąż nowe kolorowe maski, spotykają różne przygody, które doprowadzą ich do szczęśliwego końca. Bilety w cenie 40 zł (bilety sprzedawane są dla dzieci – opiekunowie wchodzą bezpłatnie. Uwaga! razem z dzieckiem na scenie, gdzie odbywają się przedstawienia może przebywać tylko jeden opiekun, drugi opiekun chcący uczestniczyć w przedstawieniu zajmuje miejsce na widowni).

Wystawa akwareli

Do 26 marca w Galerii Gardzienice (ul. Grodzka 5a, Lublin) można oglądać wystawę akwareli pn. „Wartość, która nie przemija – flora w pastelowych grafikach Konstantego Prószyńskiego”. Na wystawie prezentowane są akwarele roślin kwiatowych wykonanych w okresie międzywojennym przez Konstantego Hektora Prószyńskiego (1859-1936) – nauczyciela, botanika i mykologa, badacza flory krajowej oraz inspektora Ogrodu Botanicznego w Wilnie w latach 1919-1936. Wstęp jest bezpłatny.

Zwiedzanie Lublina

Trwa kolejna, czwarta edycja cyklu „Poznaj Lublin z Przewodnikiem!/Explore Lublin with a Guide!”, w ramach którego mieszkańcy Lublina oraz turyści przybywający do naszego miasta mogą wybrać się na zwiedzanie wraz z przewodnikami zrzeszonymi w Lokalnej Organizacji Turystycznej Metropolia Lublin. W sobotę o godz. 13 odbędzie się spacer pn. Lublin na wesoło. Wszystkie spacery wyruszają z Centrum Inspiracji Turystycznej na Jezuickiej 1/3 . Bilety kupicie tam stacjonarnie lub online przez stronę przewodnik.lublininfo.com.

Wystawa w Galerii Saskiej

Do 13 marca w Galerii Saskiej możecie zobaczyć niezwykłą wystawę, artystyczne spotkanie ze Stasys’em Eidrigevicius’em – plakacistą, malarzem, twórcą ekslibrisów, rysunków, ilustracji książkowych, performanc’ów oraz scenografii.

Prace Stasysa Eidrigeviciusa znajdują się w zbiorach Muzeów Narodowych w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Szczecinie, w Muzeum Plakatu w Wilanowie, British Museum w Londynie, Museum of Modern Art w Nowym Jorku, National Library w Waszyngtonie, Creation Gallery w Tokio, Muzeum Watykańskim w Rzymie oraz zbiorach prywatnych na całym świecie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments