Przed nami kolejny atrakcyjny weekend w Lublinie. Na mieszkańców czeka między innymi Europejski Festiwal Smaku, Festiwal Kultury Żydowskiej, a także mecz piłkarskiego Motoru czy Budowlanych Lublin. Sprawdźcie, na co warto się wybrać i co zobaczyć.

Europejski Festiwal Smaku

Do niedzieli (13 września) w Lublinie będzie trwać tegoroczna edycja Europejskiego Festiwalu Smaku. Podczas wydarzenia możecie wziąć udział między innymi w nietuzinkowych kolacjach, konkursie good chef oraz jarmarku inspiracji, na którym kupicie charakterystyczne dla różnych regionów Polski potrawy.

Festiwal Smaku – szczegółowy program

Legendarny Piątek 

W piątek (11 września) w restauracji Legendy Miasta odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu – “Wieczoru z lubelską sztuką” w restauracji Legendy Miasta. Jest to cykl spotkań i wystaw prac lubelskich artystów, którzy zaprezentują swoje dzieła w przestrzeni restauracji. Swoje prace tego wieczoru zaprezentują Amadeusz Popek oraz Kamil Stańczak. Wystawę uświetni występ lubelskiego jazzman’a – Wojtka Władka. Początek godz. 19.

Wernisaż w Galerii Wirydarz

W piątek (11 września) w Galerii Wirydarz na Starym Mieście odbędzie się wernisaż wystawy Andrzeja Kacperka. Początek wydarzenia o godzinie 18. W ramach ekspozycji w Wirydarzu artysta zaprezentuje kilkadziesiąt najnowszych pejzaży olejnych oraz akwarel. Wystawie towarzyszyć będzie katalog z reprodukcjami prezentowanych obrazów, zaproszenie oraz plakat i karty pocztowe.

Lubliner Festiwal

W Festiwalu Kultury Żydowskiej możecie wziąć udział do niedzieli (13 września). Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

Festiwal Kultury Żydowskiej – program

Dni dzielnicy Tatary

W sobotę (12 września) w Amfiteatrze przy ul. Odlewniczej odbędą się Dni Dzielnicy Tatary. Na mieszkańców miasta czekają liczne koncerty muzyki popularnej, a także gry i zabawy edukacyjne dla dzieci oraz dorosłych. Początek wydarzenia o godzinie 14. Wstęp wolny.

Jesteśmy ludźmi

W piątek (11 września) o godzinie 18 w Galerii Labirynt odbędzie się wernisaż trzeciej odsłony wystawy pod hasłem Jesteśmy Ludźmi. Na uczestników czeka kilkanaście kolejnych nowych prac artystów. Na wernisaż wstęp jest wolny.

Legenda o Czarciej Łapie

W piątek (11 września) o godzinie 17 w Parku Bronowice możecie wziąć udział w bezpłatnym przedstawieniu Legendy o Czarciej Łapie w wykonaniu Poławiaczy Pereł. Poławiacze Pereł w składzie Przemysław Buksiński, Łukasz Szymanek, Michał Łysiak, Marcin Wąsowski, Mirek Urban i Remigiusz Jankowski są pomysłodawcami spektaklu, w którym pokusili się o interpretację jednej z najsłynniejszych lubelskich legend – Legendy o Czarciej Łapie i Sądzie Diabelskim. Historia choć poważna, w ich wykonaniu będzie zabawna i przygotowana nie tylko dla dorosłych, ale i tych najmłodszych uczestników.

Czas Przełomu

W Czasie Przełomu na Targach Lublin możecie wziąć udział w sobotę (12 września). Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17. Na targi możecie wchodzić od godziny 16. Bilety dostaniecie w cenie 40 zł.

Wydarzenie rozpocznie się od uroczystego uwielbienia, które poprowadzi Michał Król wraz z grupą muzyczną Na Skale Worship. Po uwielbieniu po raz kolejny będzie można wziąć udział w spotkaniu Jakuba Kamińskiego, założyciela fundacji Nations On Fire, a także byłego piłkarza, który po spotkaniu z Bogiem porzucił sport i od 2015 roku prowadzi szereg spotkań w najróżniejszych miejscach na świecie.

Mecz Budowlanych Lublin

W niedzielę (13 września) na boisku przy ul. Krasińskiego w Lublinie odbędzie się kolejny mecz Budowlanych Lublin. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13. Tym razem nasi zawodnicy zmierzą się z drużyną R.C. Lechia Gdańsk. Bilety dostaniecie w cenie 10 zł (bilet normalny) oraz 5 zł (bilet ulgowy).

Żużlowa akcja krwiodawstwa

Akcja #jedziemydalej łączy nas krew jest skierowana przede wszystkim do wszystkich pasjonatów czarnego sportu. Do soboty (12 września), czyli do finału akcji zaplanowanej na ten dzień na stadionie żużlowym, kibice żużla mogą oddawać krew, za którą dostaną jedną z 500 wejściówek na mecz z RM Solar Falubaz Zielona Góra. Początek akcji o godzinie 9 przy Z5.

Święto Chleba w skansenie

XXII Lubelskie Święto Chleba w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się w niedzielę (13 września) w godz. 10 do 18. W lubelskim skansenie będzie można spróbować najróżniejszych wyrobów z pieczywa. To również doskonała okazja do spotkania się rzemieślników piekarstwa i cukiernictwa z Lubelszczyzny z konsumentami.

Szczegółowy program znajdziecie tutaj

Filozoficzny piknik w Ogrodzie Saskim

W sobotę (12 września) w Ogrodzie Saskim odbędzie się filozoficzny piknik rodzinny, podczas którego czekają na nas m.in. warsztaty oraz konkursy z nagrodami. Ingarden in the Saxon Garden rozpocznie się o godzinie 10 i potrwa do 13. Organizatorzy zaplanowali między innymi warsztaty, konkursy z nagrodami, własnoręczne malowanie toreb i filozofowanie pod chmurką. Piknik to okazja do wspólnego, międzypokoleniowego filozofowania w malowniczych przestrzeniach Ogrodu Saskiego.

Festiwal Wszystkich Mieszkańców

W niedzielę (13 września) między innymi mieszkańcy Starych Bronowic wezmą udział w kolejnym już Festiwalu Wszystkich Mieszkańców. W ramach tego wydarzenia będą mogli wziąć udział w plenerowych warsztatach, koncertach oraz spacerach.

Festiwal Wszystkich Mieszkańców co roku jest organizowany przez mieszkańców Starych Bronowic. W niedzielę (13 września) podwórkowa przestrzeń stanie się tętniącym życiem miejscem kultury i sztuki.

Szczegółowy program znajdziecie tutaj 

Piłkarski mecz Motoru Lublin

W sobotę (12 września) o godzinie 18 na Arenie Lublin Motor Lublin zmierzy się z Błękitnymi Stargard. Bilety możecie nabyć w cenie 15 zł (bilet normalny) oraz 11 zł (bilet ulgowy).

Pokazy fontanny

Tylko do końca września możecie wziąć udział w multimedialnych pokazach fontann na placu Litewskim. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Harmonogram

Piątek (11 września) – Czarcia Łapa, Historia placu Litewskiego na wesoło

Sobota (12 września) – Czarcia Łapa, Unia Narodów

„Otwarte Miasto/Utajone Miasto”

W przestrzeni Ogrodu Saskiego, na Starym Mieście, Błoniach pod Zamkiem i placu Lecha Kaczyńskiego w Lublinie możecie zobaczyć oryginalne instalacje w ramach tegorocznej edycji wydarzenia. Od poniedziałku (7 września) dostępne są również najnowsze prace z drugiej odsłony tego festiwalu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments