Wschodnia Polska i Włochy. Co je łączy, co różni, a co zapiera dech w piersiach? Na wszystkie te pytania swoją twórczością próbuje odpowiedzieć Józef Panfil. Już w piątek, 13 września, o godz. 18 w Galerii Sztuki Wirydarz odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa artysty pt. Poliptyki.

Artysta zaprezentuje najnowsze prace, tryptyki i poliptyki związane z jego podróżami po wschodniej Polsce oraz do Włoch. Wystawę można oglądać do 21 października 2019.

Józef Panfil urodził się w 1958 roku w Tomaszowie Mazowieckim. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi, gdzie dyplom uzyskał w 1984 r. Uprawia malarstwo olejne i rysunek (pejzaż, portret, martwa natura).

Ma na swoim koncie wystawy zbiorowe z jego udziałem organizowane w Polsce w kilkudziesięciu galeriach. Wystawy za granicą miały miejsce m.in. w Bonn, Santorini (Grecja), Oslo, Nowym Jorku. Artysta zdobył także wiele wyróżnień i nagród. Jego prace znajdują się w zbior,ach wielu galerii oraz w prywatnych kolekcjach w Polsce i zagranicą. Maluje cykle obrazów: widoki z pracowni, portrety, martwe natury, pejzaże polskie i pejzaże śródziemnomorskie, architekturę i wnętrza świątyń.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments