W rękawiczkach, maseczkach i z workami – w sobotę (24 kwietnia) przedstawiciele Rady Dzielnicy Rury wraz z mieszkańcami wzięli udział w akcji “Posprzątajmy Lublin na wiosnę”. Wspólna akcja sprzątania w ten dzień odbyła się w każdej dzielnicy miasta i miała na celu uświadomienie mieszkańcom, że warto dbać o miejsce, w którym się żyje.

– Chcieliśmy zadbać o otaczającą nas przyrodę, która w Lublinie jest w bardzo różnym stanie. Staramy się zawsze wspierać takie akcje. Zanim zaczniemy biwakować, rozkładać koce, zabawki i rowerki, to posprzątajmy i pomóżmy przyrodzie – mówi radna miejska Monika Kwiatkowska.

Radni posprzątali obszar od Szkoły Podstawowej nr 29 znajdującej się przy ulicy Wajdeloty, przez ulicę Głęboką, Filaretów, aż do osiedla Adama Mickiewicza i kultowego już placu z rakietą.

– Byłem wychowywany w takim duchu, żeby po sobie posprzątać, a teraz widzę, że często trzeba jednak sprzątać po innych – wyjaśnia Andrzej Pelczar, członek zarządu dzielnicy Rury.

Wydarzenie odbyło się pod hasłem: Miasto to też Twój dom. – Akcję zorganizował Wydział Ochrony Środowiska w Lublinie. Rady dzielnicy zostały poproszone o skoordynowanie tych akcji, pobranie worków i rękawiczek. Do tej pory zawsze takie akcje wspierały również szkoły, ale ze względu na pandemię zostały z tego wyłączone – wyjaśnia Michał Zacz, przewodniczący Rady Dzielnicy Rury.

Motywacja do sprzątania jest duża. – Myślę, że wzrasta przede wszystkich świadomość ekologiczna wśród mieszkańców Lublina. Rada Dzielnicy Rury to przede wszystkim społecznicy, dlatego zawsze chętnie bierzemy udział w takich akcjach – podsumowuje Zacz.

Fot. Dominika Polonis

1Zobacz galerię zdjęć

Wczytaj kolejne zdjęcia

Z powrotem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments