Wielkanocna zbiórka żywności dla podopiecznych Kuchni Brata Alberta

0
70

W najbliższy piątek i sobotę (17 i 18 marca) w wybranych sklepach LSS Społem na terenie Lublina odbędzie się Wielkanocna Zbiórka Żywności dla Podopiecznych Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta.

Bractwo znane jest przede wszystkim z prowadzenia schroniska dla osób bezdomnych oraz mieszczącej się przy ul. Zielonej 3 Kuchni Brata Alberta, w której każda osoba, która znalazła się w trudnej sytuacji życiowej, może zjeść darmowy, gorący posiłek.

– Każdy, kto jest głodny, dostanie u nas coś do jedzenia. Zbiórka żywności w sklepach jest dla naszej organizacji ogromnym wsparciem, gdyż wszystkie zebrane produkty na bieżąco wykorzystujemy do przygotowywania posiłków w Kuchni oraz przekazujemy osobom potrzebującym i borykającym się z trudną sytuacją materialną – mówi Monika Zielińska, prezeska Bractwa Miłosierdzia. Zebrana podczas zbiórki żywność trafi też do Paczek Brata Alberta, które będą przekazywane przed Świętami Wielkanocnymi osobom korzystającym z jadłodajni.

Każdy może wesprzeć działalność Bractwa i Kuchni Brata Alberta – wystarczy w czasie zakupów włożyć do swojego koszyka konserwę, herbatę, ryż czy inny produkt z długim terminem ważności i przekazać go wolontariuszom Alberta, których spotkać będzie można w najbliższy piątek i sobotę w wybranych sklepach LSS Społem na terenie Lublina.

Termin zbiórki:

17 marca (piątek) w godz. 9:00-15:00

18 marca (sobota) w godz. 8:00 – 14:00

Miejsce: Wybrane sklepy LSS Społem w Lublinie:

  1. Ul. Lubartowska BAZAR
  2. Ul. Radzyńska 29
  3. Ul. Zemborzycka 29
  4. Ul. Herberta 14
  5. Ul. Lotnicza 9
  6. Ul. Narutowicza 38
  7. Ul. Spadochroniarzy 2
  8. Ul. Wallenroda 13
  9. Ul. Chrobrego 6
  10. Ul. Roztocze 12
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments