W Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zostanie otwarty Park Iluminacji – niesamowita zimowa atrakcja w postaci multimedialnego spaceru w bajkowej krainie wykreowanej światłem i dźwiękiem. Inicjatywa jest organizowana dzięki współpracy firmy Lumina i Ogrodu Botanicznego UMCS.

Na terenie ogrodu przy ulicy Willowej już wkrótce rozbłyśnie iluminowana atrakcja pn. „Botaniczna Podróż”. Będzie to multimedialny spacer wśród pięknych drzew i krzewów Ogrodu, dzięki któremu odbędziemy prawdziwą „botaniczną podróż” dookoła świata. Poznając drzewa i krzewy różnych kontynentów, będzie można równocześnie odkrywać kolejne krainy wyczarowane światłem, dźwiękiem i efektami multimedialnymi.

Pracownicy Ogrodu Botanicznego UMCS i wrocławskiej spółki Lumina zadbali też o warstwę edukacyjną atrakcji – podczas spaceru będzie można dowiedzieć się wielu ciekawostek dotyczących drzew i krzewów rosnących w ogrodzie, podanych w przystępny sposób zarówno dla dzieci, jak i dorosłych pasjonatów przyrody. Oprócz blisko kilometrowej ścieżki „Botanicznej Podróży” przygotowane będą również punkty gastronomiczne i dodatkowe świetlne atrakcje.

Park Iluminacji to zimowa atrakcja, która od lat spotykana jest choćby w amerykańskich ogrodach botanicznych. Jest ona również coraz bardziej popularna w Europie.

Park Iluminacji otwarty będzie dla wszystkich zainteresowanych od 5 listopada do 14 lutego 2022 r., siedem dni w tygodniu, w godzinach od 16:00 do 21:00 (ostatnie wejście o godzinie 20:00).

Bilety

Za zwiedzanie Parku od poniedziałku do czwartku zapłacicie 20 zł (bilet ulgowy), 23 zł (bilet normalny) i 79 zł (bilet rodzinny). Od piątku do niedzieli za bilet normalny zapłacicie 26 zł, ulgowy 23 zł, a rodzinny 89 zł. Bilety możecie nabyć tutaj.

Od 5 do 14 listopada wstęp do Parku od godziny 16:40. Od 15 do 30 listopada od godziny 16:20, od 1 grudnia do 9 stycznia od godziny 16, od 10 do 23 stycznia od godziny 16:20, od 24 do 31 stycznia od godziny 16:40 i od 1 do 14 lutego od godziny 17.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments