Nie będzie wspólnego spożywania posiłków, a zastąpi je kolędowanie i modlitwa. W czwartek (24 grudnia) o godzinie 10 bezdomni i potrzebujący spotkają się na Wigilii Miłosierdzia, która w okrojonym przez pandemię wymiarze odbędzie się w siedzibie lubelskiego Caritasu.

– Wyszliśmy z założenia, że nie możemy zostawić tych osób samych sobie w takim szczególnym dniu. Przy zachowaniu wszelkich obostrzeń chcemy się wykazać chociaż w jakiś minimalny sposób, że pamiętamy również o nich – wyjaśnia Mateusz Jocek, rzecznik prasowy Caritasu w Lublinie.

Potrzebujący i bezdomni otrzymają również specjalnie przygotowane przez Caritas paczki żywnościowe. Znajdą w nich między innymi produkty o długim terminie ważności w postaci kasz, makaronów czy mąki.

– Z potrzebującymi spotkamy się na bardzo krótkim spotkaniu, gdzie przekażemy paczki i dwa ciepłe dania tak, aby te osoby mogły spożyć je już we własnym zakresie – tłumaczy rzecznik Caritasu. Potrzebujący otrzymają m.in. barszcz oraz wigilijną kapustę.

– Będziemy przestrzegać zasad i zrobimy to wszystko w otwartej przestrzeni – podkreśla Jocek.

Caritas zachęca również mieszkańców, aby włączyli się w pomoc organizacji Wigilii Miłosierdzia. Mogą oni to zrobić na trzy sposoby. Jednym z nich jest wpłacenie darowizny na potrzebne produkty. Caritas szacuje, że koszt ugotowania i zapakowania posiłków dla jednej osoby to koszt ok. 10 zł. Drugim sposobem jest przekazanie trwałych produktów spożywczych oraz środków czystości tj. mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, olej, konserwy, herbata, słodycze, bakalie oraz artykuły chemiczne. To właśnie z nich będą przygotowane paczki. Można też włączyć się jako wolontariusz, który pomoże przy wydawaniu posiłków i paczek.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments