W poniedziałek (18 maja) zostaną otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne. To oznacza duże zmiany dla ich klientów, bo zmieniają się zasady, na jakich będzie można korzystać z tych usług.

Przede wszystkim przed wejściem do salonu fryzjerskiego lub kosmetycznego będzie informacja o maksymalnej liczbie klientów, mogących jednocześnie w nim przebywać oraz o przyjętych środkach ochrony i procedurach.

Klienci będą przyjmowani jedynie po wcześniejszym umówieniu wizyty poprzez telefon lub internet. Poczekalnie są wyłączone z użytku, co oznacza że jeśli przyjdziemy za wcześnie, będziemy czekać na usługę na zewnątrz. Osoby korzystające z usług będą musiały przy recepcji zdezynfekować ręce przy wejściu oraz przy wyjściu z gabinetu.

W salonie fryzjerskim powinny być stosowane jednorazowe okrycia, ręczniki, czy peleryny itp. Należy również po każdym kliencie dezynfekować każde stanowisko i umywalki do mycia włosów.

Klienci będą musieli przebywać w maseczkach i w miarę możliwości w rękawiczkach ochronnych jeśli pozwala na to specyfika zabiegu. Również wystrój gabinetu będzie ograniczony do minimum, czyli powierzchnie będą dostępne do łatwej dezynfekcji.

Dezynfekowane będą również powierzchnie dotykowe: poręcze klamki, włączniki światła, uchwyty poręcze i oparcia krzeseł i powierzchni płaskich, w tym blatów w pomieszczeniach pracy i w pomieszczeniach socjalnych personelu, mycie podłogi oraz wymianę, dezynfekcję narzędzi i sprzętu.

Pracownicy będą musieli również zrezygnować z serwowania napojów i testerów produktów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments