W piątek (5 marca) w fundamenty powstającej sali gimnastycznej przy I LO im. St. Staszica wmurowano symboliczną kapsułę czasu, w której umieszczono przedmioty mające przypominać współczesność. Oprócz okolicznościowej tarczy szkolnej i odznaki, dysku ze zdjęciami z życia szkoły i miasta, monet obecnie używanych w Polsce oraz ostatnich wydań gazet lokalnych, znalazł się w niej list nauczycieli do przyszłych pokoleń społeczności szkolnej.

– Dzisiejsze wydarzenie to ważna chwila dla uczniów, nauczycieli „Staszica”, ale też wszystkich mieszkańców Lublina. Mimo trudnego ubiegłego roku udało nam się rozpocząć tę wyczekiwaną inwestycję oświatową i realizować ją sprawnie – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Wykonawca właśnie zakończył prowadzenie robót ziemnych i wykonał wszystkie przyłącza. Fundamenty są gotowe. Obecnie trwa budowa poziomu piwnic, w których wylano już sporą część ścian, szacht windowy i schody. Pozostałe ściany są w trakcie zbrojenia. Część piwnic ma gotowe stropy, zaś w pomieszczeniu przy schodach wykonano już wylewki pod posadzkę.

– Jestem bardzo zadowolony, że udało się rozpocząć budowę hali sportowej, która bardzo poprawi warunki lokalowe do prowadzenie zajęć wychowania fizycznego i uprawiania sportu przez młodzież. W  naszej szkole uczy się ponad 700 uczniów – mówi Stanisław Stoń, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Lublinie.

Prace przy budowie sali gimnastycznej na potrzeby I LO im. Stanisława Staszica przy Al. Racławickich trwają od jesieni. W ramach inwestycji powstaje nowoczesna, pełnowymiarowa sala gimnastyczna z widownią, łącznik do istniejącego budynku szkoły oraz zespół dwóch ogrodzonych boisk z bieżnią i skocznią. Sala przy I LO będzie wolnostojącym, podpiwniczonym budynkiem wraz z trybunami dla 256 osób na piętrze. W ramach inwestycji powstanie również zespół dwóch boisk: do piłki nożnej o pow. blisko 1900 m2 z nawierzchnią z trawy syntetycznej oraz wielofunkcyjne m.in. do siatkówki z poliuretanową nawierzchnią, z bieżnią i skocznią o pow. ponad 600 m2.

Planowany termin zakończenia budowy to 30 czerwca 2022 roku. Wartość robót budowlanych wyniesie blisko 12,5 mln zł. Dofinansowanie z Ministerstwa Sportu to blisko 7 mln zł.

Źródło: Biuro prasowe UM Lublin

Fot. Miasto Lublin

1Zobacz galerię zdjęć

Wczytaj kolejne zdjęcia

Z powrotem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments