Wiosna to dla licealistów czas, kiedy mają szansę poznać ofertę uniwersytetów. Dlatego też UMCS wychodzi z propozycją do przyszłych studentów w postaci Wydziałowych Drzwi Otwartych. Webinary online rozpoczną się 4 marca.

Aby ułatwić kandydatom na studia podjęcie decyzji, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej organizuje Wydziałowe Drzwi Otwarte. Jest to cykl 12 webinarów, w trakcie których kandydaci uzyskają informacje o ofercie kształcenia poszczególnych wydziałów UMCS, połączą się z przedstawicielami uczelni, przespacerują się po budynkach wydziałowych UMCS, poznają infrastrukturę Uniwersytetu oraz zobaczą, jak wygląda życie studenckie.

Dodatkowo każdy z wydziałów przygotował krótki wykład popularnonaukowy z dziedziny, w której specjalizuje się jednostka. Podczas każdego spotkania przewidziany jest również blok Q&A, w którym prowadzący odpowiadać będą na zadane wcześniej przez licealistów pytania związane z rekrutacją oraz studiami.

Aby wziąć udział w webinarach wystarczy spotkać się z organizatorami online podczas transmisji na uniwersyteckim profilu na Facebooku.

Harmonogram webinarów

4 marca: Wydział Prawa i Administracji
9 marca: Wydział Filozofii i Socjologii
11 marca: Wydział Ekonomiczny
15 marca: Wydział Politologii i Dziennikarstwa
18 marca: Wydział Artystyczny
22 marca: Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej
25 marca: Wydział Pedagogiki i Psychologii
29 marca: Wydział Biologii i Biotechnologii
8 kwietnia: Wydział Humanistyczny
15 kwietnia: Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki
22 kwietnia: Wydział Chemii

Relacje będą transmitowane na żywo o godzinie 17.00.

Na UMCS można studiować na blisko 80 kierunkach i ponad 250 specjalnościach z wielu obszarów kształcenia: społecznego, humanistycznego, ścisłego, przyrodniczego, sztuki, ale również technicznego czy nauk o zdrowiu i kultury fizycznej. W ofercie znajdują się też ścieżki kształcenia realizowane w językach obcych, a także liczne szkolenia oraz kursy. Łącznie na uczelni kształci się ponad 18 000 studentów, w tym 1800 cudzoziemców reprezentujących blisko 50 krajów świata.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments