Ścieżki w obłokach robią ostatnimi czasy furorę i powstaje ich całkiem sporo. W Polsce też możemy się takimi poszczycić. Jednak nie o Polsce dzisiaj będzie, a o Czechach.

Kilkanaście kilometrów za przejściem granicznym w Boboszowie znajdziecie jedną z nich. Co więcej, jest to świetnie zorganizowany kompleks, na który najlepiej poświęcić cały dzień, gdyż jest tam co robić. Ale do konkretów. Ten raj narciarski, rowerowy i turystyczno-rozrywkowy znajduje się w Dolni Morava.

ŚCIEŻKA W OBŁOKACH

To właśnie tutaj, z wysokości 55 metrów będziecie mogli podziwiać przepiękne krajobrazy, które teraz zaczynają się zielenić na wiosnę. To stąd rozpościera się widok na Masyw Śnieżnika i każdy doceni walory przyrody, zwłaszcza z takiej wysokości.

Jeżeli odwagi macie troszkę więcej to spacer po rękawie zagwarantuje Wam kolejne doznania, bowiem przejście w powietrzu z jednego piętra kładki na drugie podniesie poziom adrenaliny. Ale to wciąż nie wszystko. Na śmiałków czeka 100 metrowa zjeżdżalnia.

Na stronie internetowe obiektu zamieszczono masę ciekawostek o SkyWalk, i tak do wybudowania Ścieżki w obłokach zużyto 380 ton stali, 300 m² modrzewia i 250 m² heblowanych graniastosłupów. Modrzew pochodzi z austriackich Alp, gdzie rósł na wysokości 1000 m n.p.m. Wytrzyma ona nawałnicę o sile do 200 km/h. Gdy wieje mocniej, to nie wybierajcie się tam! I ostatnia rzecz, wieża pomieści 4000 osób!

Od samego patrzenia kręci się w głowie, ale można schłodzić się w śniegu, bowiem w maju wciąż zalega on na szczycie.

SKY BRIDGE 721

Zaledwie kilkadziesiąt metrów dalej powstało coś jeszcze bardziej spektakularnego (budowa trwała 2 lata). Mowa o SKY BRIDGE 721. To najdłuższy most wiszący dla pieszych na świecie. Znajduje się na wysokości 95 metrów nad doliną Mlýnský Potok. Dzięki 60 linom wiatrowym i 6 linom nośnym jest bezpieczny.

Dla tych, którzy mają lęk wysokości może być przeszkodą nie do pokonania. Jeżeli zaliczacie się do tej grupy, to z restauracji przy moście możecie oglądać przez szybę śmiałków, którzy zafundowali sobie taki spacer. Wy możecie popijać Kofolę, a inni niech się boją.

Żałuję, że nie mogłam przed Wami doświadczyć spaceru najdłuższym wiszącym mostem, za to wszystko przed Wami! JUŻ 13 maja o godz. 10 wielkie otwarcie.

ZJEŻDŻALNIA

Podczas spaceru na Sky Walk można usłyszeć raz po raz dochodzące piski i krzyki. Dobiegają z kolejnej atrakcji. Mowa o 3 kilometrowej zjeżdżalni, którą dostrzeżecie stojąc na szczycie przy Ścieżce w obłokach. Plącze się ona między drzewami, by nagle przeciąć polane i znów schować się w krzakach. Można na niej mknąć nawet 50 km/h.

TRASY ENDURO

Tak tak, to wciąż nie koniec. Jeżeli żadne z powyższych Was nie interesuje, to zabierzcie ze sobą swoje rowery i pozjeżdżajcie po okolicznych trasach. Możecie na sam szczyt wjeżdżać wyciągiem, a potem już sama przyjemność z pokonywania singli. Tu most, tam Sky Walk…Naprawdę nie ma nudy.

Wszelkie informacje na temat cen i rezerwacji znajdziecie pod linkiem: https://www.dolnimorava.cz/pl/sciezka-w-oblokach

Więcej na temat podróżowania na blogu GreyMouseland

 

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments