Yellow & Blue. Wystawa prac ukraińskich ilustratorów

0
104

Od piątku (1 kwietnia) w Warsztatach Kultury przy ul. Grodzkiej 7 w Lublinie można będzie zobaczyć wystawę Yellow & Blue. Na wystawie zobaczymy prace ukraińskich ilustratorów. Prace artystów można oglądać od poniedziałku do piątku od godziny 9 do 17.

W holu siedziby Warsztatów Kultury w Lublinie, rozpocznie się wystawa plakatów autorstwa najlepszych ukraińskich ilustratorów. W ramach solidarności z sąsiadami ze Wschodu będzie można podziwiać prace Klubu Ilustratorów Pictoric. Wystawa pt. Yellow & Blue zabierze widzów w podróż do pięknej Ukrainy – miejsca interesującego i pełnego jaskrawych barw.

Projekt Yellow & Blue wystartował w 2016 roku. Poprzez graficzny język plakatów artyści przedstawiają tradycje, miejsca i zwyczaje, które nie są łatwe do znalezienia w przewodnikach.

Wśród plakatów, które od kwietnia będziemy mogli podziwiać w holu Warsztatów Kultury, są m.in. Współczesny Kijów, Osiedla, Metro, Ukraińskie nalewki, Krym. Najdłuższa trasa trolejbusowa, Rękodzieła, Barszcz, Turystyczny Lwów, Zamki wołyńskie, Modernizm radziecki, Współczesna muzyka ukraińska, Bandura czy Pszczelarstwo.

Wystawa zostanie z nami do 29 kwietnia.

Wstęp wolny.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments