W Teatrze Andersena będziemy mogli oglądać historię odważnej żyrafy, która za wszelką cenę będzie chciała odnaleźć chmury. Premiera spektaklu „Z głową w chmurach czyli o żyrafie, która szukała deszczu” odbędzie się w sobotę (28 września) o godzinie 17. Wydarzenie objęliśmy naszym patronatem.

Spektakl jest utrzymany w konwencji musicalu lalkowego i jest przeznaczony dla dzieci od trzeciego roku życia. Zawiera również liczne elementy taneczne. Opowiada on historię Żyrafy, która jest jego główną bohaterką. W poszukiwaniu wody i deszczu towarzyszy jej Żmij oraz różnorodne Ptaki. Losy bohaterów toczą się na pustyni, gdzie panuje upał, więc żyrafa udaje się w pogoń za chmurami, z których ma spaść deszcz, by odnaleźć choć trochę wody.

– To skakanie pod chmury potraktowaliśmy trochę przewrotnie. To takie skakanie pod chmury, które niekoniecznie jest możliwe, niekoniecznie wykonalne, ale chciałam, żeby wnosiło coś więcej – podkreśla Katarzyna Kawalec, reżyserka spektaklu.

W rolach głównych zobaczymy Piotra Bublewicza, Romę Drozdównę, Gabrielę Jaskółę, Bartosza Siwka oraz Katarzynę Staniewską.

Fot. Dominika Polonis

1Zobacz galerię zdjęć

Wczytaj kolejne zdjęcia

Z powrotem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments