W poniedziałek (7 października) w Centrum Spotkania Kultur o godz. 19 odbędzie się wyjątkowy koncert „Z potrzeby serca”. Wystąpią Tomasz Momot Orkiestra i Przyjaciele: Beata Kozidrak, Majka Jeżowska, Natalia Wilk, Krzysztof Cugowski, Dariusz Tokarzewski, Łukasz Jemioła, Paweł Błędowski oraz Lubelska Federacja Bardów.

Kilkunastu artystów włączyło się w koncert charytatywny dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty znajdującego się przy ulicy Głowackiego 26 w Lublinie.

– Chcemy pomóc. Chcemy być solidarni z naszymi mieszkańcami – wyjaśnia Monika Lipińska, zastępca prezydenta Lublina. – Tym koncertem chcemy podziękować wszystkim wspaniałym ludziom zaangażowanym w pomoc, podkreślić naszą solidarność z poszkodowanymi i zapewnić, że jesteśmy razem z nimi. W nasze działania włączyli się czołowi polscy artyści związani z Lublinem – dodaje. Podczas wydarzenia zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy, z której dochód zostanie przeznaczony na remont DPS.

Przypomnijmy. W nocy z 30 na 31 sierpnia w Domu Pomocy Społecznej wybuchł pożar. Z budynku zostało wtedy ewakuowanych około stu pensjonariuszy placówki oraz jej personel. Koncert odbędzie się pod hasłem: Z potrzeby serca. Na scenie zobaczymy między innymi Beatę Kozidrak, Krzysztofa Cugowskiego, Majkę Jeżowską, Natalię Wilk, Łukasza Jemiołę, Dariusza Tokarzewskiego (VOX) i Lubelską Federację Bardów pod dyrygenturą Tomasza Momota.

Organizatorem jest Urząd Miasta Lublin, a współorganizatorami są DPS im. Matki Teresy z Kalkuty, Centrum Spotkania Kultur oraz Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Liczba wejściówek na koncert jest limitowana.

Tu można dostać wejściówki:

DPS (ul. Głowackiego 26): od wtorku (1 października) do piątku (4 października) w godz. 8 – 18.

Caritas Archidiecezji Lubelskiej (ul. Unii Lubelskiej 15): od wtorku (1 października) do piątku (4 października) w godz. 9 – 15:30

Urząd Miasta Lublin w Wydziale Inicjatyw i Programów Społecznych, Departament Spraw Społecznych (ul. S. Leszczyńskiego 23): wtorku (1 października) do piątku (4 października) w godz. 7:30 – 15:30

Centrum Spotkania Kultur (Plac Teatralny 1), kasa CSK: wtorku (1 października) do soboty (5 października) w godz. 10 – 18.

W poniedziałek (7 października) zaproszenia będzie można zdobyć do godziny 17, w holu przy wejściu głównym w budynku CSK.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments