Trudna sytuacja związana z epidemią koronawirusa dotyka wszystkich mieszkańców, w tym przedsiębiorców. Służby sanitarne zalecają dla bezpieczeństwa własnego i innych zostać w domu. Lublin postanowił wyjść naprzeciw i stworzyć miejską stronę internetową, na której lubelskie firmy i instytucje mogą zamieścić oferty dla mieszkańców pozostających w domu – zostanwdomu.lublin.eu.
– Stan zagrożenia epidemicznego sprawił, że ulice polskich miast opustoszały. Mieszkańcy Lublina również podeszli poważnie do zaleceń i w większości pozostają w swoich domach. Niestety, obecna sytuacja, w połączeniu z obostrzeniami związanymi m.in. z prowadzeniem handlu, postawiła w trudnym położeniu lubelskich przedsiębiorców: restauratorów, przedstawicieli branży rozrywkowej, turystycznej, a także instytucje kultury, takie jak muzea czy teatry – podkreśla Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. – Nowa strona internetowa to sposób na to, by w okresie epidemii pomóc lubelskim przedsiębiorcom i instytucjom dotrzeć z ofertą do mieszkańców Lublina i okolic. Natomiast mieszkańcy, dzięki zebraniu wszystkich propozycji w jednym miejscu, z łatwością znajdą coś dla siebie. Zaprośmy miasto do siebie do domu.
Zasada działania zostanwdomu.lublin.eu jest bardzo prosta . Pracownicy Biura Rozwoju Turystyki na bieżąco śledzą oferty skierowane do lublinian, zwłaszcza tych pozostających w domach, a następnie publikują je na stronie. Zachęcają również przedsiębiorców i instytucje kultury, by przesyłali swoje propozycje za pomocą specjalnego formularza drogą mailową na adres: zostanwdomu@lublin.eu, co umożliwia błyskawiczne dodanie ich do bazy dostępnej na stronie.
– Obecna sytuacja wiele z tych miejsc postawiła w niezwykle trudnej sytuacji finansowej, dlatego powinniśmy wykazać się szczególną solidarnością z lubelskimi przedsiębiorcami. Wspólnie im pomóc przetrwać, korzystając z usług na dowóz czy online. Pomoże nam to również urozmaicić czas spędzany w domu. Dlatego zapraszamy do korzystania z nowej strony internetowej i korzystania z ofert lubelskich przedsiębiorców i instytucji kultury – wyjaśnia Marcin Kęćko, dyrektor Biura Rozwoju Turystyki.
Mieszkańcy szybko poznają oferty lokalnej gastronomii czy możliwości ciekawego spędzenia wolnego czasu z domu z lubelską kulturą, a dzięki kursom i szkoleniom online mogą również nauczyć się nowych umiejętności.