Najczęściej w rozmowach o zarobkach na Lubelszczyźnie pojawia się pogląd, że są one niskie i niewystarczające. Jednak Urząd Statystyczny w Lublinie opublikował właśnie zaskakujące statystyki. Dotyczą one przeciętnych wynagrodzeń w województwie lubelskim. To może być potężne zaskoczenie dla wielu osób.

Urząd Statystyczny w Lublinie podał dane dotyczące wynagrodzeń na Lubelszczyźnie i w stolicy naszego regionu. Wyniki są zaskakujące.

W Lublinie w czerwcu przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw było na poziomie 4578,17 zł. Ile to netto, czyli „na rękę”? Około 3256 złotych! Na Lubelszczyźnie średnie pensje są niższe niż w stolicy regionu. W woj. lubelskim przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw wynosiło w czerwcu 2019 – 4212,62 zł. To ok. 3002 zł netto, czyli „na rękę”.

Średnie wynagrodzenia w ostatnich latach niemal nieprzerwanie rosną. Musimy jednak pamiętać, że są to jedynie dane statystyczne. Wielu pracowników może tych zmian nie odczuć we własnych portfelach.

Więcej przeczytacie na ESKA LUBLIN

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments