Na placu Litewskim zaplanowano taneczne spotkanie z Zespołem Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej. Będzie to okazja do zabawy, a także nauki polskich tańców ludowych. Wydarzenie „Tańcz z Kaniorowcami” odbywa się w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

– Piękne melodie i tańce od lat żywe w tradycji naszego regionu są wciąż doskonałym impulsem do zabawy i wspólnego spędzania czasu. W tym roku starsi oraz młodsi mieszkańcy i mieszkanki Lublina mieli kilkakrotnie możliwość wzięcia udziału w potańcówkach, jak również nauce organizowanej przez Kaniorowców. W najbliższą sobotę polecam ostatnie z tegorocznych spotkań na placu Litewskim – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępczyni prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i partycypacji.

„Tańcz z Kaniorowcami” to wydarzenie skierowane do mieszkańców Lublina i regionu. Jego celem jest nauka polskich tańców ludowych i narodowych oraz integracja międzypokoleniowa. Do wspólnej wesołej zabawy zaproszeni są wszyscy bez względu na wiek i niezależnie od posiadanych umiejętności tanecznych.

Wydarzenie wpisuje się w obchody jubileuszu 75-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej.  Spotkanie z zespołem odbędzie się w sobotę (16 września) od godz. 15.00 na placu Litewskim.

Źródło: Miasto Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments