Studenci Politechniki Lubelskiej po raz kolejny ogłosili wielką akcję zbiórki krwi. Organizatorzy liczą, że frekwencja dopisze i dzięki inicjatywie uda się znacznie zasilić braki w bankach i centrach krwiodawstwa.

Pomimo wysiłków podejmowanych przez banki i centra krwiodawstwa w Polsce, krwi dla potrzebujących ciągle brakuje. Bez niej ratowanie życia ciężko chorych, ofiar wypadków, przeprowadzenie skomplikowanych operacji oraz produkowanie specjalistycznych leków krwiopochodnych jest niemożliwe, z czego doskonale zdają sobie sprawę studenci i pracownicy lubelskiej Politechniki działający w Klubie Honorowych Dawców Krwi PCK. Członkowie klubu raz po raz organizują akcje poboru krwi i już za kilka dni rozpocznie się kolejna z nich. Każdy, kto chce wesprzeć inicjatywę może przyjść i zarejestrować się w bazie.

Akcja zbiórki krwi na Politechnice Lubelskiej odbywać się będzie w „Rdzewiaku” (Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii Politechniki Lubelskiej) w sali 120 w dniach 9-10 kwietnia. Rozpocznie się rejestracją 9 kwietnia o godz. 8.30. Przed oddaniem krwi należy być wypoczętym i wyspanym. Samą donację powinien poprzedzać lekkostrawny posiłek, niezawierający zbyt wielu tłuszczów, a także powinno spożywać się dużą ilość płynów (woda, soki z owoców). Powinno się ponadto unikać nadmiernego wysiłku fizycznego.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments