Ze względu na wstrzymanie pracy SOR w SPSK4 w Lublinie, wojewoda lubelski zwołał w trybie pilnym sztab kryzysowy. Pacjenci w stanie zagrożenia życia mają trafiać do innych lubelskich szpitali, również tych które nie mają oddziałów ratunkowych.

– Ze względu na sytuację kryzysową związaną z dużym ograniczeniem działalności Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie, spowodowaną nagłymi zwolnieniami lekarskimi części personelu medycznego, dzisiaj w godzinach popołudniowych wojewoda lubelski Lech Sprawka zwołał w trybie pilnym nadzwyczajne posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego – informuje Agnieszka Strzępka, rzeczniczka wojewody.

Jak dziś informowaliśmy, od piątku (26 listopada) wstrzymane zostały przyjęcia pacjentów na SOR SPSK nr 4 w Lublinie. Powód? Spora część pielęgniarek, ratowników medycznych i lekarzy poszła na zwolnienia lekarskie, ponieważ nie otrzymała podwyżek pensji.

Podczas posiedzenia sztabu kryzysowego został wypracowany model współpracy wszystkich szpitali z terenu Lublina i okolicznych powiatów, mający na celu zabezpieczenie (od dzisiaj do poniedziałku włącznie) procesu przyjęć i zapewnienie świadczeń medycznych dla wszystkich pacjentów wymagających hospitalizacji.

– Zintegrowaliśmy wszystkie szpitale z miasta Lublina i okolicznych powiatów tak, aby uniknąć kolejek karetek przed szpitalami, a wszystkie osoby, które wymagają szybkiej interwencji medycznej w stanach zagrożenia zdrowia i życia, uzyskały pomoc nie tylko w szpitalach, które mają Szpitalne Oddziały Ratunkowe, ale także w innych – podkreśla wojewoda lubelski Lech Sprawka.

W posiedzeniu WZZK uczestniczyli dyrektorzy i przedstawiciele organów tworzących szpitali z terenu województwa lubelskiego, kierownictwo LOW NFZ, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Lublinie, szefowie służb mundurowych, a także dyrektorzy wydziałów Zdrowia oraz Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego LUW w Lublinie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments