Anna Augustyniak i Marcin Nowak to kolejni znani mieszkańcy Lublina, którzy pracowali w restauracji Sielsko-Anielsko i Jezuicka 16. Witali gości przy wejściu do lokalu, zapraszali do środka, a także podawali menu.

– Dużym walorem restauracji Sielsko-Anielsko jest bogata oferta kuchni regionalnej. Co ważne, większość produktów pochodzi od lokalnych producentów, hodowców i plantatorów – wyjaśnia Anna Augustyniak, która w piątek pracowała w restauracji Sielsko-Anielsko znajdującej się na Starym Mieście. Zebraną kwotę przeznaczy na rzecz Fundacji Oswoić Los, z którą związana jest od kilku lat.

Akcja, którą wymyślił Jacek Abramowski, właściciel Sielsko-Anielsko i Jezuickiej 16 ma wspierać lubelską gastronomię znajdującą się w trudnej sytuacji po pandemii. W jej ramach politycy, aktorzy i artyści mają witać mieszkańców i turystów w restauracji, podać im menu, a także zaserwować napoje. A tym samym zachęcać ich do korzystania z oferty lubelskiej gastronomii. Co ważne ani artyści, ani lokal na tym nie zarabiają, a cały dochód zostaje przeznaczony na wybrany cel charytatywny.

– To branża, która szczególnie ucierpiała w wyniku pandemii i której należy się szczególna pomoc. Ta branża przez kilka miesięcy wcale nie działała, a obecnie liczy straty i stara się zrekompensować ten okres przestoju. Myślę, że powinnością osób publicznych jest to, aby się zaangażować w takie akcje charytatywne i wspomóc je w każdy możliwy sposób – podkreśla Marcin Nowak, miejski radny, który w piątek pracował w restauracji Jezuicka 16 znajdującej się obok Teatru Starego. Zebraną kwotę przeznaczy na rzecz osób zmagających się z padaczką.

Do akcji dołączyła już także restauracja Legendy Miasta, w której w najbliższym czasie pracować będzie Kabaret Ani Mru Mru i aktor Tomasz Karolak. Natomiast w Jezuickiej 16 pracować będzie poseł Joanna Mucha oraz dziennikarka TVN Dorota Gardias.

Fot. Dominika Polonis

1Zobacz galerię zdjęć

Wczytaj kolejne zdjęcia

Z powrotem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments