Współtwórca zespołu Budka Suflera i autor wielu polskich przebojów Romuald Lipko zmaga się z chorobą nowotworową. Od połowy czerwca przebywa w szpitalu – potwierdzają członkowie legendarnego zespołu.

– Romek Lipko, jeden z najważniejszych twórców Polskiej muzyki rozrywkowej ostatniego półwiecza, kreator drogi muzycznej Budki Suflera, nasz przyjaciel, walczy z chorobą nowotworową – można przeczytać w informacji na stronie internetowej zespołu.

Diagnoza została postawiona kilka tygodni temu. Muzyk najpierw trafił do warszawskiego szpitala, później do kliniki uniwersyteckiej w Magdeburgu. Leczy się w niej od kilkunastu dni.

– To jedyne miejsce na świecie, gdzie podejmuje się walkę z tego typu nowotworami. W Lublinie, Kazimierzu, Warszawie i Magdeburgu byliśmy z nim w stałym kontakcie – napisali członkowie zespołu. Jak poinformowali, przedwczoraj wrócili z kliniki w Magdeburgu.

– Nie nam muzykom relacjonować działania medycyny na najwyższym poziomie, ale zrozumieliśmy jedno. Jest realna szansa zwycięstwa w tej jakże trudnej walce, a stan ducha naszego kolegi jest czynnikiem niezwykle ważnym – napisali.

Muzycy zwrócili się również z prośbą do wszystkich o „choćby malutki, ale szczery gest wsparcia, o króciutką, życzliwą myśl, o pełne uśmiechu wspomnienie samego siebie słuchającego Jego muzyki…”.

Jak informowaliśmy wczoraj, w niedzielę wierni jednej z lubelskich parafii modlili się o powrót do zdrowia muzyka. Mszę w kościele p.w. św. Andrzeja Boboli sprawował ks. proboszcz Jerzy Ważny i to on przypomniał zasługi kompozytora dla parafii i poprosił wiernych o modlitwę za lubelskiego artystę.

(ak)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments