Projekt „Tajemnice dwóch wież”, realizowany we współpracy z partnerskim miastem Lublina, Łuckiem umożliwił rozbudowę aplikacji „Turystyczny Lublin” o nowoczesne moduły i szlaki turystyczne, które uatrakcyjnią ofertę turystyczną Lublina. W aplikacji pojawiła się rekonstrukcja nieistniejących już, legendarnych zabytków miasta, które turyści będą mogli zobaczyć dzięki technologii rozszerzonej rzeczywistości.

Wieża Ciśnień i Kościół Farny ponownie w Lublinie!

Wirtualne rekonstrukcje brył 3D w rzeczywistym rozmiarze i lokalizacji to efekt najnowszej technologii zastosowanej przez aplikację „Turystyczny Lublin”. Twórcy zapewniają, że do przeniesienia się w czasie i obejrzenia nieistniejących dziś zabytków wystarczy wyłącznie smartfon. System AR wykorzystujący grafikę 3D do nakładania obrazów wirtualnych na przestrzeń rzeczywistą sprawi, że na placu Po Farze i placu Wolności ponownie pojawią się nieistniejący już Kościół Farny i zburzona w XIX wieku Wieża Ciśnień. Użytkownicy aplikacji za pośrednictwem swoich telefonów mają możliwość zobaczyć budynki z każdej strony, a nawet wejść do środka Kościoła Farnego!

Jak to działa?

Aby przenieść się do historycznych zabytków Lublina, wystarczy posiadać telefon z zainstalowaną, darmową aplikacją „Turystyczny Lublin”. Wgrana do niej mapa zaprowadzi turystę do miejsca, w którym znajdzie tabliczki z wygenerowanym kodem QR. Zeskanowanie go, pozwoli na odtworzenie w telefonie wirtualnej wizualizacji zabytków i zwiedzanie go w miejscu i czasie rzeczywistym. Aplikacja „Turystyczny Lublin” prócz segmentu AR, posiada również interaktywną mapę, ułatwiającą poruszanie się po mieście w poszukiwaniu zabytków, a także nowy turystyczny szlak z przewodnikiem audio, który opowie o dziesięciu największych zabytkach Lublina.

Dzięki inwestycji w aplikację, miasto po raz kolejny udowodniło, że jest otwarte na nowoczesne technologie i łączenie jej z bogatą ofertą turystyczną. Darmowa aplikacja „Turystyczny Lublin” jest do pobrania w sklepie Google Play w telefonach z Andoroidem oraz App Store na urządzeniach z systemem iOS.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments