We wtorek (6 grudnia) w Lubelskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Metalurgicznej w Lublinie będziemy mogli wziąć udział w Zoomikołajkach. Gry, zabawy, konkursy i kolędowanie z Dariuszem Tokarzewskim z zespołu VOX odbędą się od godziny 12:00 do 15:00.

– Jak zawsze podczas spotkania, osoby zainteresowane adopcją czworonogów będą mogły zapoznać się z informacjami o całej procedurze adopcji, a także pielęgnacji czy profilaktyce zdrowotnej zwierząt – mówi Blanka Rdest-Dudak, dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.

Myślą przewodnią przyświecającą wszystkim działaniom w ramach dnia otwartego będzie adopcja psów i kotów. W tym roku w programie wydarzenia przewidziano m.in. prelekcję zoopsychologa Dariusza Ornala na temat odpowiedzialnej adopcji, warsztaty zdobienia pierników oraz wspólne kolędowanie. Zaplanowano także konkursy i zabawy dla dzieci. Dodatkowo pracownicy i wolontariusze schroniska będą do dyspozycji gości i odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące zasad adopcji czy opieki nad zwierzętami oraz przybliżą sylwetki konkretnych podopiecznych placówki.

Aktualnie w prowadzonym przez miasto Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przebywa 356 zwierząt, w tym 148 psów, 107 kotów i 101 zwierząt egzotycznych. Każdy, kto zdecyduje się na adopcję psa lub kota, otrzyma podstawowe wyposażenie dla swojego zwierzaka. W ramach wyprawek dla psów przewidziano obrożę, smycz i matę węchową, zaś dla kotów transporter, drapak i zabawkę.

Zoomikołajki odbędą się we wtorek (6 grudnia) o godz. 12.00, w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie, przy ul. Metalurgicznej 5.

Fot. Dominika Polonis/ Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments