Już w niedzielę w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie odbędą się Zoomikołajki. Tradycyjne grudniowe spotkanie z podopiecznymi placówki będzie okazją do promocji adopcji czworonogów.

– Przed nami kolejne Zoomikołajki w lubelskim Schronisku. Podopieczni placówki również marzą o mikołajkowych prezentach i nie są to tylko przysmaki czy zabawki, ale przede wszystkim ludzie i ich troska. Kontakt z człowiekiem będzie dla nich najwspanialszym podarunkiem, dlatego gorąco zachęcamy do odwiedzenia Schroniska w najbliższą niedzielę – mówi Katarzyna Antoń, zastępczyni dyrektora Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.

W tym roku w programie wydarzenia przewidziano m.in.: prelekcję zoopsychologa Dariusza Ornala na temat rozwoju psa, warsztaty zdobienia pierników, a także konkursy na najpiękniej udekorowany piernik oraz najładniejszą ozdobę świąteczną. Zaplanowano również spotkanie z prof. Haliną Kowalską-Pyłką, autorką opowiadań dla najmłodszych, występ Takiej Sobie Orchestry pod przewodnictwem Agnieszki Wiechnik oraz tradycyjne wspólne kolędowanie z Dariuszem Tokarzewskim. Ponadto uczestnicy spotkania będą mogli poznać podopiecznych Schroniska oraz porozmawiać z pracownikami i wolontariuszami placówki, którzy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące zasad adopcji czy opieki nad zwierzętami.

Aktualnie w prowadzonym przez Miasto Lublin Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przebywa 346 zwierząt, w tym 135 psów, 122 koty i 89 zwierząt egzotycznych.

Źródło: Miasto Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments