Uwolnij Ciucha – pod taką nazwą IKEA Lublin wspólnie z wolontariuszami uruchamia cykliczną akcję charytatywną, która ma pomagać kobietom. Idea jest prosta – wystarczy oddać niepotrzebne ubrania, aby podczas specjalnie przygotowanego eventu ktoś inny mógł je kupić. Dochód z wpłat za „uwolnione ciuchy” będzie przeznaczany na rzecz potrzebujących dziewczynek oraz kobiet. Pierwszą beneficjentką jest trzyletnia Marysia Szlązak ze Świdnika, która walczy z nowotworem mózgu. Akcja ruszyła w piątek (19 października). Finał zaplanowany jest na 28 października.

W tej edycji akcji zbierane są wyłącznie ubrania damskie. Od 19 do 26 października będzie można zostawić je w sklepie IKEA Lublin, a dokładniej w szafie, która zostanie ustawiona obok Smalandii – miejsca, w którym bawią się dzieci. Rzeczy można przynieść także w dniu głównego eventu, 28 października, do Lubelskiego Centrum Konferencyjnego w godzinach 10-12. Ważne, żeby odzież była w dobrym stanie, czysta, w miarę możliwości uprasowana i atrakcyjna, aby szybko znalazła nowych właścicieli. Ubrania zostaną podzielone na modne stylizacje na dzień, na wyjście wieczorowe, do pracy, a także idealne do uprawiania sportu.

– Akcja Uwolnij Ciucha to doskonała okazja, aby w prosty sposób pomóc tym, którzy potrzebują tego najbardziej. Każdy ma ubrania, które nie są już mu potrzebne, ale nadal są modne i z powodzeniem mogą służyć innym. Chcemy, aby kobiety zrobiły coś dobrego dla innych kobiet – mówi Monika Kosińska, dyrektor sklepu IKEA Lublin.

Finał kampanii Uwolnij Ciucha odbędzie się 28 października w LCK. Sprzedaż ubrań rozpocznie się o godz. 15. Uczestnicy będą mogli na bieżąco korzystać z rad stylistek, które pomogą dobrać odpowiednie stroje. Pieniądze za odzież, ale także za kawę i pyszne domowe ciasta, które będą dostępne podczas spotkania, trzeba wrzucić do specjalnej puszki, opatrzonej hasztagiem #kotekMarysi.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments