Jesteśmy coraz bliżej play-offów! – cieszy się Wiktor Lampart, najmłodszy z żużlowców Motoru Lublin. 19-letni zawodnik Koziołków opowiada nam o ostatnim meczu z Moje Bermudy Stal Gorzów, walce o cenne punkty w PGE Ekstralidze, a także o nadchodzącym meczu z Fogo Unią Leszno.

Przed Wami trudne spotkanie, bo piątkowy mecz z Fogo Unią Leszno. Motor zmieni taktykę na pokonanie rywala podczas domowego meczu?

– Szczerze mówiąc, nie wiem. Od tego jest Maciek Kuciapa i manager Jacek Ziółkowski! (śmiech) Na pewno zmianą będzie to, że za Kubę jedzie Paweł.

Czego najbardziej się obawiasz na tym spotkaniu?

– Nie obawiam się czegoś konkretnego. Dla mnie najważniejsze jest to, by się “spasować” i zdobywać punkty.

Mecz z Moje Bermudy Stalą Gorzów pokazał, że żużel potrafi być naprawdę nieprzewidywalny. Nikt by się nie spodziewał, że Motor nieznacznie, ale jednak przegra z drużną, która w obecnym sezonie dosyć słabo radzi sobie w najlepszej żużlowej lidze świata.

– No co ja mogę powiedzieć… Popełnialiśmy błędy i traciliśmy punkty. Przez to przegraliśmy. Niewiele nam zabrakło do zwycięstwa, ale niestety się nie udało.

Motor zawsze pokazuje jak najlepszą formę, a zawodnicy walczą do końca. Jesteś zadowolony z tego spotkania i z bonusowego punktu, jaki przywieźliście do Lublina?

– Tak! Bardzo się cieszę. Wiadomo, że punkt bonusowy zawsze cieszy i fajnie, że go zdobyliśmy, bo jesteśmy już teraz coraz bliżej play-offów.

Mówi się, że jesteś jednym z najszybszych i najlepszych juniorów w PGE Ekstralidze. Czujesz na sobie presję przed kolejnymi meczami?

– Na szczęście nie czuję presji.

Ten sezon jest inny i trudny. Mimo wszystko świetnie sobie radzisz i zdobywasz cenne dla Motoru punkty. Jak oceniasz swoją formę?

– Moja forma nie jest jeszcze idealna, ale staram się cały czas, by była lepsza. Szukam nowych sposobów, by to osiągnąć. Bardzo liczę na to, że w następnych spotkaniach będzie mi szło lepiej niż dotychczas.

Co jest Twoim celem w obecnym sezonie?

– W PGE Ekstralidze wiadomo – chcemy wejść do finału o mistrzostwo Polski razem z całą drużyną. Chcę jechać jak najlepiej potrafię. Tak poza tym to Mistrzostwa Świata Juniorów, Mistrzostwa Europy i wszystkie Drużynowe Mistrzostwa Świata. Moim celem jest to wszystko wygrać! (śmiech)

* Wywiad został przeprowadzony telefonicznie.

Fot. Klub Motor Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments