Maksym Drabik w sezonie 2022 będzie jeździł w barwach Motoru Lublin. 23-letni żużlowiec wraca na tor po półtorarocznej przerwie związanej z zawieszeniem.

Maksym Drabik ostatni raz pojawił się na torze w oficjalnych zawodach podczas rozgrywek 2020. Podczas meczu Betard Sparty Wrocław w Grudziądzu, pokłócił się jednak z władzami klubu i już więcej nie zobaczyliśmy go na torze, bo żużlowiec odmówił dalszej jazdy w kolejnych spotkaniach. Potem został zawieszony na rok za przyjęcie niedozwolonej infuzji dożylnej i z tego powodu nie jeździł cały sezon 2021. W sierpniu zaczął jednak regularnie pojawiać się na żużlowych obiektach i rozpoczął przygotowania do kolejnego sezonu. Trenował między innymi na stadionie przy al. Zygmuntowskich w Lublinie.

Maksym Drabik to wychowanek klubu Włókniarz Częstochowa. W polskiej ekstralidze debiutował 12 kwietnia 2015 w barwach klubu Sparta Wrocław, zdobywając trzy punkty. W tym samym roku z drużyną z Wrocławia wywalczył wicemistrzostwo Polski. Żużlowiec jest czterokrotnym medalistą Drużynowych Mistrzostw Polski, dwukrotnym medalistą Młodzieżowy Drużynowych Mistrzostw Polski, czterokrotnym Drużynowym Mistrzem Świata Juniorów, a także trzykrotnym medalistą Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów.

Fot. Motor Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments