Korowód, zaślubiny i tradycyjna żydowska weselna zabawa. Wszystko to już w najbliższą niedzielę (5 sierpnia) na ulicach lubelskiego Starego Miasta.

Organizowane przez restaurację Mandragora „Nasze wielkie żydowskie wesele” zapewni uczestnikom wyjątkowy tradycyjny klimat zaślubin z zachowaniem wszystkich punktów programu oryginalnego wesela.

Inscenizacja wesela rozpocznie się o godz. 18 korowodem z Bramy Grodzkiej. – Wyruszymy wraz z panem młodym, jego rodziną i gośćmi do Mandragory, w której będzie czekała już panna młoda – mówi Izabela Kozłowska-Dechnik, właściciel lokalu.

Uczestnikom będzie towarzyszyć orkiestra dęta, która wykona pieśń weselną „Siman tov mazel tov”. Korowód poprowadzi pana młodego do chuppy, czyli baldachimu, pod którym odbędzie się ceremonia zaślubin. – Wszystkie wykonywane przez przyszłych małżonków gesty i ich znaczenie będą tłumaczone tak, żeby jak najbardziej przybliżyć widzom żydowską kulturę – dodaje właścicielka restauracji.

Inscenizacja weselnej uroczystości odbędzie się przy stole dla około 100 osób. Będzie to strefa biletowana, na którą wszystkie miejsca są już zarezerwowane. Nie zabraknie również miejsca dla widowni, do którego wstęp będzie bezpłatny.

Siódma już edycja wielkiego żydowskiego wesela na Starym Mieście odbędzie się z udziałem aktorów teatru żydowskiego. Dla uczestników są również przewidziane konkursy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments