Lublin to miasto niezwykle fotogeniczne, w którym nie brakuje pięknych planów zdjęciowych. Polecamy Wam 10 miejsc w naszym mieście, gdzie zrobicie świetne zdjęcia plenerowe.

1. Ogród Botaniczny

To tu zrobicie zdjęcia wśród setek drzew, krzewów i kolorowych kwiatów egzotycznych. Możecie tu pokusić się o grę światłem, które o różnych porach dnia inaczej prześwituje pomiędzy gałęziami drzew. Zawitajcie tu również jesienną porą, kiedy zieleń liści zmienia się na różne kolory.

2. Park Ludowy

Zastąpi wam piękne leśne krajobrazy w środku miasta. Uroku doda towarzysząca mu również Bystrzyca i mały amfiteatr w parku. Spacerując alejkami nie będziecie mogli powstrzymać się od kilku fotek z zielenią w tle. Polecamy też most łączący park Ludowy ze ścieżką rowerową niedaleko ul. Muzycznej.

3. Taras Centrum Spotkania Kultur

Bawcie się fotografią w szklanym korytarzu tarasu CSK. Architektura obiektu pozwala na uchwycenie ciekawej perspektywy w zwężającym się korytarzu. Widokowy korytarz w nowoczesnym stylu będzie ciekawym tłem dla waszych zdjęć.

4. Plac Po Farze

Wizytówka starego miasta. Miejsce, które buduje jego klimat, rozlega się z niego piękny widok na panoramę miasta z zamkiem w tle. Idealne miejsce na zdjęcia na kamienistych ruinach z żabiej perspektywy, w którą wpasuje się wakacyjne niebo i niskie kamienice dookoła. Tu warto zwrócić uwagę również na uliczkę Ku Farze – tworzy ona malowniczą klimatyczną zamkniętą kompozycję.

5. Schody Zamku Lubelskiego

Długie jasne schody z odchodzącymi od nich zielonymi alejkami i dużą ilością kwitnących krzewów mogą dostarczyć wam wiele inspiracji do zdjęć na tle pięknego Zamku Lubelskiego. Bawcie się perspektywą – na tle zamku nie musicie wyglądać jak krasnoludki.

6. Wieża Trynitarska

40 metrów nad miastem rozlega się z niej malownicza panorama Lublina. Wykonajcie z niem piękne szerokie panoramiczne zdjęcia, na których uchwycicie Stare Miasto i zabudowę Lublina aż po horyzont.

7. Ogród Saski

Tu możecie pokusić się o zdjęcia na mostku zakochanych, który na pewno doda uroku zdjęciom w parze. Do dyspozycji macie też białe ławki i altanki. Sprawią one, że wasze zdjęcia będą jeszcze bardziej klimatyczne. Całą kompozycję dopełni zieleń, która w parku jest starannie pielęgnowana.

8. Plac Litewski

Fontanny na placu Litewskim tworzą piękne kompozycje, a towarzyszące im kolorowe światła będą ciekawym tłem dla grupowych zdjęć. Możecie też pokusić się o uchwycenie strug wody w powietrzu, co będzie ciekawym artystycznym zdjęciem.

9. Muzeum Wsi Lubelskiej

Lubelski skansen inspiruje naturalnym wydźwiękiem. Starodawne budynki, dużo roślinności i rekwizytów w klimatach dawnego regionu – to wszystko może znaleźć się na waszych fotografiach. Niekiedy możecie nawet wykorzystać jako modeli żywe zwierzęta hodowlane. Takie zdjęcia na pewno oddadzą klimat dawnego miasta.

10. Zalew Zemborzycki

Kryje wiele ciekawych zakamarków – molo, a w jego tle woda, drzewa i krzewy. Uroku waszym zdjęciom dodadzą pływające po zalewie łódki. Zalesiona wschodnia część zalewu i jej ścieżki to świetne miejsce na uchwycenie na zdjęciach natury.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Kamila
Kamila
2 lat temu

Essssa