Boks to dyscyplina, która się coraz bardziej popularna. Trening bokserski jest niezwykle wymagający, przez co bardzo korzystnie wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie. Wbrew stereotypom nie jest to sport jedynie dla mężczyzn. Przedstawiamy powody, dla których warto go trenować.

1. Lepsza kondycja

Nie tylko poprawa kondycji fizycznej, ale i psychicznej. Dzięki temu ciało jest bardziej giętkie i mniej podatne na urazy. I choć trening wymaga od nas wielu poświęceń, po zejściu z ringu czujemy się niezwykle wypoczęci i zmotywowani do działania.

2. Wyładowanie stresu

Boks jest sportem, który świetnie redukuje stres. Jeśli masz go nadmiar w pracy, w szkole, na studiach czy w życiu codziennym to idealne rozwiązanie. Na treningu wyładujesz go na worku, gruszce lub ściance. Oczywiście wszystko odbywa się pod okiem trenera.

3. Kontrola emocji

Boks uczy kontrolowania emocji i nie ulegania im. Jeśli czujesz, że masz problem nad zapanowaniem nam nimi zapisz się na trening. Dasz upust emocjom boksując się ze swoim przeciwnikiem.

4. Poprawa koncentracji

Ten sport uczy koncentracji. Czasami trudno skupić się na osiągnięciu jednego konkretnego celu, a to w tym sporcie jest najważniejsze. Na treningu musisz mieć oczy dookoła głowy – szczególnie podczas sparingów. Musisz cały czas pamiętać o trzymaniu gardy i być skoncentrowanym, bo nigdy nie wiesz, kiedy przeciwnik cię zaskoczy.

5. Nauka szacunku i pokory

A tego dosyć często nam brakuje. Dzięki treningom nauczysz się dążyć do wyznaczonych sobie celów i będziesz bardziej cierpliwy. Nauczysz się również szacunku do drugiego człowieka – na ringu przeciwnika, ale przede wszystkim nauczysz się pokory, przegrywania i podnoszenia się po upadku.

6. Pewność siebie

Boks jest również sportem kontaktowym. Jeśli jesteś nieśmiały i brakuje Ci pewności siebie to na zajęciach właśnie tego się nauczysz. Z każdym treningiem będziesz doskonalić ciosy, które sprawią, że będziesz czuł się bezpieczniej. Samotny powrót z imprezy nie będzie już stanowił dla Ciebie problemu.

7. Pokonywanie własnych słabości

Sport, niezależnie od tego jaki by on nie był, uczy walki ze swoimi słabościami i tego, by nigdy się nie poddawać. W przypadku boksu jest to jednak jedna z jego większych zalet.

8. Pozbędziesz się zbędnych kilogramów

Chyba każdy z nas zwraca uwagę na swój wygląd. Dzięki treningom bokserskim w szybkim czasie możesz wyrzeźbić swoje ciało i uzyskać wymarzoną sylwetkę. Jeśli będziesz regularnie uczęszczał na zajęcia możesz spalić nawet do tysiąca kalorii w ciągu dwóch godzin ćwiczeń.

9. Hobby

Boks może stanowić również ciekawą formę spędzania wolnego czasu. W niektórych klubach treningi są nawet sześć razy w tygodniu.

10. Nowe znajomości

Na treningi zazwyczaj uczęszcza grupa od około piętnastu do dwudziestu osób. To dobry sposób, by poznać nowych ludzi i może zawrzeć przyjaźnie na całe życie.

Podsumowanie

Boks można zacząć trenować w każdym wieku. Może być on jedynie amatorską przygodą, jak i sposobem na życie. Wiek nie ma tu żadnego znaczenia. Zaletą jest również fakt, że nie jest to drogi sport. Cena zajęć zależy od klubu, w jakim trenujemy. Zazwyczaj cena karnetu na siłownię jest równa cenie treningów. Wiele klubów w Lublinie ma ofertę „open”, w której poza treningami boksu możemy bez limitu korzystać z siłowni, czy innych zajęć oferowanych przez klub.

Tu możesz trenować w Lublinie

* K1 Fighting Center (ul. Kleeberga 12a) – w tym miejscu są zajęcia nie tylko dla mężczyzn, ale również specjalnie skierowane do kobiet, czyli „Żeńska Akademia Boksu”.

* Klub Sportowy „Paco” (ul. Zana 72 lub Kiepury 5b) – karnet wykupiony w jednym miejscu obowiązuje zarówno na Zana jak i na ulicy Kiepury.

* MMA Shootfighters Lublin (ul. Jutrzenki 1)

* UKS Berej Boxing (ul. Juliusza Słowackiego 56)

* Fight Gym Lublin (ul. Konstantynów 1G)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments