Przed sądem rodzinnym za rozbój i posiadanie narkotyków odpowie 15-letni mieszkaniec gminy Niemce. Nieletni zwrócił uwagę na bluzę klubu piłkarskiego, w którą ubrany był jego kolega. Sprawca zdecydowanie kazał ją zdjąć. Gdy pokrzywdzony odmówił, zadał mu kilka ciosów w twarz i zmusił do oddania. Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę.

Do zdarzenia doszło we wtorek (3 maja) na terenie powiatu lubelskiego. Z informacji jakie otrzymali policjanci wynikało, że rozbój miał miejsce podczas spotkania grupy młodych osób. W trakcie rozmowy 15-latek miał zwrócić uwagę na bluzę klubu piłkarskiego, w którą ubrany był 13-latek. Mieszkaniec gminy Niemce zdecydowanym głosem kazał ją zdjąć i sobie oddać.

– Gdy pokrzywdzony odmówił, nastolatek stał się agresywny i kilkukrotnie uderzył kolegę w twarz. W ten sposób zmusił go do oddania bluzy. Gdy na miejscu pojawili się rodzice 13-latka, sprawca uciekł – informuje komisarz Kamil Gołębiowski, rzecznik prasowy policji w Lublinie.

Policjanci z komisariatu w Niemcach bez trudu namierzyli sprawcę rozboju. Następnego dnia rano dokonali przeszukania w domu 15-latka. Tam w koszu na pranie odnaleźli skradzioną bluzę. Dodatkowo w trakcie czynności zabezpieczyli marihuanę.

15-latek został przesłuchany jako nieletni sprawca czynu karalnego. Mieszkaniec gminy Niemce przyznał się do rozboju i posiadania narkotyków. Jego sprawa trafi do sądu dla nieletnich, który zdecyduje o konsekwencjach.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments