15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego, ale również święto Matki Boskiej Zielnej. Tego dnia w Lublinie można wziąć udział m.in. w uroczystościach na placu Litewskim, odpuście w Muzeum Wsi Lubelskiej, czy w koncercie muzyki wojennej. Sprawdźcie, gdzie warto się wybrać 15 sierpnia w Lublinie.

Odpust w lubelskim skansenie

W sobotę (15 sierpnia) z okazji święta Matki Bożej Zielnej w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się tradycyjny odpust. Początek wydarzenia o godzinie 12. Będą liczni wystawcy i kiermasz i kramy. Będą również twórcy ludowi, rękodzielnicy, rzemieślnicy, sprzedawcy dewocjonaliów oraz handlarze ze stoiskami gastronomicznymi. O godzinie 16 zostanie odprawiona msza, po której uczestnicy przejdą w uroczystej procesji. Odpust potrwa do godziny 17.

Uroczystości na placu Litewskim

Również w sobotę (15 sierpnia) możecie wziąć udział w uroczystościach na placu Litewskim. Przed nimi zostanie odprawiona msza św. w archikatedrze lubelskiej.

Program

godz. 8.30 – msza św. w archikatedrze lubelskiej

godz. 10.00 – główne uroczystości na placu Litewskim
– złożenie meldunku
– podniesienie flagi państwowej
– powitanie zaproszonych gości
– odczytanie decyzji, rozkazów, wyróżnień
– przemówienia
– odczytanie apelu pamięci, salwa honorowa
– złożenie wieńców
– odegranie Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego
– zakończenie uroczystości

Rosnąca sztuka

Rosnąca sztuka to warsztaty dla dzieci przygotowane przez Galerię Labirynt. Motywem przewodnim spotkania “w terenie” będzie nurt sztuki Land Art, natura oraz pień niegdyś uwielbianego przez lublinian baobabu oraz praca Basi Bańdy i Tomasza Relewicza ,,Zebrany na podpałkę chrust zaczyna kiełkować”. Start o godz. 12.

Muszla Koncertowa

W Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego w Lublinie możecie wziąć udział w spektaklu impro Poławiaczy Pereł i koncercie. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

Sobota (15 sierpnia), godz. 16:00: Poławiacze Pereł

Sobota (15 sierpnia), godz. 20: Pani Bum robi szum

Multimedialny pokaz fontann

W sobotę warto wybrać się również na multimedialne pokazy fontanny na placu Litewskim. Oprócz tegorocznej nowości – Legendy o Czarciej Łapie, będzie można obejrzeć również prezentacje Wydarzenia Kulturalne. Początek o godzinie 21. Wstęp wolny.

Sobota (15 sierpnia), godz. 21: Czarcia Łapa

Sobota (15 sierpnia), godz. 21:15 Wydarzenia Kulturalne

Atrakcje w Centrum Kultury

W sobotę (15 sierpnia) o godzinie 20:30 w ramach Centralnego Placu Zabaw możecie posłuchać koncertu Alameda 5.

Kino Perła

Warto również wybrać się do Kina Perły na jeden z plenerowych filmów. Wstęp wolny, początek o godzinie 21.

Sobota (15 sierpnia): Miś (Cykl: A to Polska właśnie!)

A w regionie…

Kontruderzenie znad Wieprza

15 sierpnia Polska świętuje stulecie zwycięskiej Bitwy Warszawskiej. Z okazji tej rocznicy możecie wybrać się nad Wieprz i wziąć udział w spływie kajakowym i pikniku patriotycznym z ogniskiem w Kośminie. Początek wydarzenia o godzinie 13 w Białkach Dolnych.

Fot. Aleksandra Szyszko/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments