Będzie piknik wojskowy, odpust i wymiana roślin – między innymi w tych atrakcjach będzie można wziąć udział w niedzielę (15 sierpnia) w Lublinie. Sprawdźcie, co nas jeszcze czeka.

Święto Wojska Polskiego

Tradycyjnie w Lublinie odbędą się uroczystości związane ze Świętem Wojska Polskiego. Rozpoczną się one od mszy świętej o godzinie 8:30 w Archikatedrze Lubelskiej. Po mszy, przejdzie defilada oddziałów wojskowych na plac Litewski, gdzie odbędzie się apel, złożenie meldunku oraz salwa honorowa. Uroczystości zakończą się o godzinie 12.

Piknik wojskowy na Błoniach przed Zamkiem

Po uroczystych obchodach warto udać się na spacer na Błonia przed Zamkiem. To właśnie tam od godziny 12 do 16 trwać będzie piknik wojskowy. W programie znalazły się pokazy sprzętu i wyszkolenia wojskowego, wojskowa grochówka, jak i atrakcje dla dzieci. Wstęp wolny.

Zamkowa Wymiana Roślin

Będąc na Błoniach warto  zajrzeć również na dziedziniec Muzeum Narodowego, gdzie z okazji święta Matki Boskiej Zielnej odbędzie się pierwsza edycja Zamkowej Wymiany Roślin. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11. Wymiana będzie okazją do zdobycia nowych zaszczepek, sadzonek i dorosłych okazów, które zazielenią wnętrza domów, ale też ogrodów.

Przegląd Hejnałów Miejskich

Tradycyjnie na Starym Mieście odbędzie się również Przegląd Hejnałów Miejskich. Sprawdźcie, co się będzie działo. Wstęp wolny.

Program

Godz. 15.00 Przemarsz na Plac Litewski – złożenie kwiatów

Godz. 16.00 Uroczyste otwarcie XXVII Ogólnopolskiego Przeglądu Hejnałów Miejskich przez Prezydenta Miasta Lublin oraz Kanclerza Stowarzyszenia. Prezentacja odgrywanych hejnałów miejskich z balkonu Trybunału Koronnego

Godz. 18.00 Zakończenie XXVII Ogólnopolskiego Przeglądu Hejnałów Miejskich w Lublinie poprzedzone Koncertem Miejsko-Gminnej Orkiestry Dętej przy OSP Skalmierzyce

Odpust i kiermasz w lubelskim skansenie

W niedzielę (15 sierpnia) atrakcji nie zabraknie również w Muzeum Wsi Lubelskiej. To właśnie tam odbędzie się odpust z okazji święta Matki Boskiej Zielnej i kiermasz. Wydarzenie odbywać się będzie od godziny 12.00 do 17.00 w sektorze Miasteczko, na rynku oraz w zespole sakralnym.

Kulminacyjnym momentem będzie msza święta z błogosławieństwem ziołowych wiązanek, która rozpocznie się o godz. 16.00, a zakończy się procesją.

Tego dnia w skansenie będzie także Festyn Miodowo-Ziołowy. W sektorze Powiśle na zwiedzających będzie czekała nauka rozpoznawania ziół (od godziny 15.00 do 17.00), a także ziołowa fotoramka (od godziny 12.00 do 17.00).

Bilety na wydarzenie możecie nabyć w kasie skansenu w cenie 20 zł (bilet normalny) i 10 zł (bilet ulgowy).

Bieg Tropem Wilczym

W niedzielę (15 sierpnia) w Ogrodzie Saskim w Lublinie tradycyjnie odbędzie się Bieg Tropem Wilczym organizowany przez Maraton Lubelski. Biegacze wystartują o godzinie 12.

Tegoroczny bieg odbędzie się na dwóch dystansach: 1963 metrów oraz 5889 metrów (3 pętle). Start biegu dla dystansu 1963 metrów zaplanowany jest o godzinie 12:00, a dla dystansu 5889 metrów o godzinie 12:30. Limit czasu na pokonanie trasy na dystansie 1963 metrów wynosi 20 minut, a na dystansie 5889 metrów 60 min.

Biegacze przebiegną kilka pętli ścieżkami Ogrodu Saskiego.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments