Mamy 254 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. – Potwierdzone przypadki dotyczą: 142 osób z woj. mazowieckiego, 73 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 8 osób z woj. zachodniopomorskiego, 7 osób z woj. małopolskiego, 6 osób z woj. świętokrzyskiego, 4 osób z woj. łódzkiego, 4 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego oraz 1 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego i 1 osoby z woj. lubuskiego – czytamy w komunikacie Ministerstwa Zdrowia.

Jednocześnie resort poinformował o śmierci siedmiu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 77-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, 83-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, 77-letni mężczyzna ze szpitala w Warszawie, 61-letni mężczyzna ze szpitala w Krakowie, 87-letnia kobieta ze szpitala w Limanowej, 65-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu oraz 75-letni mężczyzna ze szpitala w Pleszewie. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

– Dziś na terenie województwa lubelskiego odnotowano osiemnaście przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 – podkreśla Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego. – Obecnie na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 151 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, w tym 5 osób zmarłych.

W całym kraju liczba zakażonych koronawirusem wynosi 2946 (w tym 57 osób zmarło).

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments