Mamy 268 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. – Potwierdzone przypadki dotyczą: 67 osób z województwa łódzkiego, 66 osób z woj. mazowieckiego, 41 osób z woj. dolnośląskiego, 29 osób z woj. wielkopolskiego, 17 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 9 osób z woj. podlaskiego, 8 osób z woj. lubelskiego, 8 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. pomorskiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. opolskiego, 3 osób z woj. śląskiego i 3 osób z woj. zachodniopomorskiego.

Potwierdzone wyniki zakażenia w naszym regionie dotyczą:

– czterech kobiet w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu ryckiego,

– jednej kobiety w wieku powyżej 61 lat z Lublina,

– jednego mężczyzny w wieku powyżej 61 lat z powiatu puławskiego,

– dwóch kobiet: w przedziale wieku 21-40 lat i w wieku powyżej 61 lat z powiatu kozienickiego (województwo mazowieckie), hospitalizowane w województwie lubelskim.

– Wszystkie osoby są w stanie dobrym, miały styczność z przypadkiem potwierdzonym – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało też o śmierci kolejnych dziesięciu osób zakażonych koronawirusem. Są to: 82-letni mężczyzna hospitalizowany w Łomży, 46-letnia kobieta, 51-letnia kobieta, 71-letni i 77-letni mężczyźni hospitalizowani w szpitalu w Radomiu, 66-letni mężczyzna i 89-letnia kobieta hospitalizowani w szpitalu w Warszawie, 71-letnia kobieta i 74-letni mężczyzna hospitalizowani we Wrocławiu oraz 86-letnia kobieta hospitalizowana w Przemyślu.

Obecnie na terenie województwa lubelskiego odnotowano łącznie 174 przypadki zakażenia koronawirusem (w tym 6 osób zmarłych). W sumie liczba zakażonych koronawirusem w całym kraju wynosi 4102 (w tym 92 osoby zmarłe).

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments