Mamy 36 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 16 osób z woj. dolnośląskiego, 5 osób z woj. lubuskiego, 5 osób z woj. opolskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z łódzkiego – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

– Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa lubelskiego dotyczą: jednego mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat, z powiatu chełmskiego, w stanie dobrym, który miał styczność przypadkiem potwierdzonym oraz dwóch kobiet w wieku powyżej 61 lat z powiatu chełmskiego, w stanie dobrym, które miały styczność z przypadkiem potwierdzonym – podkreśla Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.

Obecnie na terenie województwa lubelskiego odnotowano w sumie 43 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 (w tym 1 osoba zmarła). 18 osób jest hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, 3271 osób jest poddanych kwarantannie, a 5504 osób jest objętych nadzorem służb sanitarnych.

Ministerstwo zawiadamia także o śmierci ósmej osoby zakażonej koronawirusem. To 83-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Tychach. Mężczyzna miał choroby współistniejące.

Łącznie liczba zakażonych osób w całym kraju wynosi 684.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments